SENNIK


Największy zbiór informacji o snach


Obecnie mamy 91 artykułów oraz 13722 wpisów
sennik


Przeczytaj cytaty wielkich ludzi:
spirytyzm alchemia kabała kabylion karma reinkarnacja oświecenie mistycyzm gnoza tao buddyjskie koran talmud biblijne testament natchnione przemyslenia cytaty sarych


Baryłka

Baryłka

 

 

 

 

 

 

Synonimy: Baryłka, Baryłki….
Antonimy: ….

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu….

Baryłka – w snach wskazuje twój status finansowy…

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu….

Symbolika baryłki w naszych snach odnosi się do zawartości naszego portfela, pełne baryłki symbolizują obfitość i dobre czasy, puste to posucha i trudne czasy. Pełne oznaczają że Twój wysiłek i ciężka praca zostaną wynagrodzone, puste baryłki oznaczają, że poniesiesz straty finansowe, w tym kontekście baryłka to symbol naszej sfery materialnej, statusu społecznego, pozycji i wspomnianego portfela. Natomiast w związku odczytuje się go jako symbol naszego życia intymnego, wskazuje że Twoje życie nie daje Ci satysfakcji, potrzebujesz zmiany. Baryłka bez dna oznacza że jakiekolwiek Twoje wysiłki mogą okazać się daremne, czy w sferze finansowej czy materialnej. Może warto raczej się zastanowić jak ograniczyć lub zminimalizować straty materialne…


« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Baryłka…

Żył sobie kiedyś pewien rycerz, który z wielką odwagą walczył na wszystkich frontach swojego Królestwa. Aż któregoś dnia potknął się, kusza przecięła mu nogę i omal nie doprowadziła go do śmierci. Kiedy leżał ranny na ziemi, przyśniło mu się niebo. Było ono jednak bardzo daleko, prawie całkowicie poza zasięgiem jego możliwości. Tymczasem piekło, ze swoją bramą na oścież otwartą, z której buchał ogień, znajdowało się bardzo blisko. Rycerz ten rzeczywiście od pewnego czasu odrzucił wszelkie reguły i obietnice rycerskie, a przeobraził się w zwykłego żołdaka, który zabijał i popełniał wiele zła, nie biorąc pod uwagę drugiego człowieka.
Pełen strachu, rzucił hełm, miecz i zbroję, i udał się pieszo do jaskini, gdzie przebywał pewnien święty pustelnik.
?Ojcze mój, chciałbym otrzymać rozgrzeszenie z moich win, ponieważ bardzo obawiam się o zbawienie duszy. Przyjmę wszelki rodzaj pokuty. Niczego się nie lękam?.
?Dobrze mój synu?, odpowiedział pustelnik. ?Zrobisz tylko jedną rzecz: idź i napełnij wodą tę beczułkę i wróć z nią do mnie?.
?Och! to jest pokuta dla dzieci i dla kobiet!?, wykrzyknął nasz rycerz, podnosząc wojowniczo rękę w górę. Lecz wizja diabła śmiejącego się szyderczo, szybko go ostudziła.
Wziąwszy baryłeczkę pod pachę, mrucząc udał się w kierunku rzeki. Zanurzył baryłkę w wodzie, lecz ta nie chciała się napełnić.
?To są czary?, krzyknął pokutnik. ?Ale teraz zobaczymy?.
Poszedł do innego źródła : baryłeczka była nadal pusta. Wściekły udał się do wioskowej studni. Trud daremny.
Rok później, stary pustelnik ujrzał go z daleka, w podartych łachmanach, z krwawiącymi nogami i z pustą baryłeczką pod pachą.
?Mój ojcze?, rzekł rycerz (to był właśnie on), głosem niskim i zbolałym. ?Odwiedziłem wszystkie rzeki i źródła Królestwa. Nie mogłem napełnić baryłki?Teraz wiem, że moje grzechy nie będą odpuszczone. Będę potępiony na wieczność! Ach moje grzechy, grzechy tak bardzo ciężkie?Zbyt późno zacząłem za nie żałować?.
Łzy strumieniem spływały mu po policzkach. Jedna z nich, bardzo maleńka, spływając po brodzie, spadła do baryłki. W jednym mgnieniu oka baryłeczka napełniła się aż po brzegi wodą czystą, świeżą i dobrą, taką, jakiej nigdy nie widziano. Jedna maleńka łza żalu…


« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *