SENNIK


Największy zbiór informacji o snach


Obecnie mamy 91 artykułów oraz 13722 wpisów
sennik


Przeczytaj cytaty wielkich ludzi:
spirytyzm alchemia kabała kabylion karma reinkarnacja oświecenie mistycyzm gnoza tao buddyjskie koran talmud biblijne testament natchnione przemyslenia cytaty sarych


Brama…

Przez pewne lotnisko na Dalekim Wschodzie przeszła ulewna burza. Pasażerowie przebiegali w pośpiechu płytę lotniska, by dostać się na pokład DC3, który czekał gotowy do odlotu.
Pewien przemoczony do szpiku kości misjonarz, znalazł sobie wygodne miejsce przy oknie. Miła stewardesa pomagała pasażerom w rozlokowaniu się. Nadchodził już moment odlotu i jakiś członek załogi zamknął potężne drzwi samolotu.
Nagle ujrzano mężczyznę biegnącego w stronę samolotu. Spóźniony człowiek ochraniając się swym przeciwdeszczowym płaszczem, zaczął mocno walić w drzwi samolotu, prosząc by mu otworzono. Stewardesa próbowała dać mu do zrozumienia, przy pomocy gestów, że jest już za późno. Człowiek jeszcze mocniej zaczął się dobijać do drzwi. Stewardesa starała się przekonać go, aby zaniechał usiłowań.
Nie mogę… Jest już za późno… Musimy odlatywać powtarzała.
Nic to jednak nie pomagało: człowiek nalegał i stanowczo domagał się wpuszczenia. W końcu stewardesa otworzyła drzwi. Wyciągnęła dłoń i pomogła spóźnionemu pasażerowi wdrapać się na pokład. W pewnym momencie zaniemówiła ze zdumienia. Człowiek ten był pilotem samolotu…


« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brama

Brama

 

 

 

Synonimy:     Brama, Wrota, Wejście, Wjazd……
Antonimy:     Wyjazd……

 

 
Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

Otwarta na oścież    –   przyjemne zaproszenie…. 
Zamknięta    –   sam sobie zamknąłeś drogę do czyjegoś serca…
Widzieć bramy miasta   –   będziesz ubiegać się o wysokie stanowisko…
Przechodzić przez bramę    –   otrzymasz złe nowiny…
Zablokowana   –   niemoc pokonania przeszkód stojących Ci na drodze….

 
Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu…

Sama bram symbolizuje pewną granicę i możliwość jej przekroczenia, dlatego ważne staje się rozważenie czy brama jest otwarta, czy zamknięta, czy ją przekraczamy czy też nie. Brama w sennej rzeczywistości symbolizuje próg którego przejście wszystko zmienia, na przykład z jednej fazy życiowej do drugiej, od starego do nowego lub z jednej płaszczyzny duchowej do drugiej. Bramy symbolizują także drzwi do poszczególnych poziomów świadomości, na przykład do podświadomości, często przedstawiane jako brama do wnętrza ziemi) albo do wyższej jaźni (wrota do niebios, nieba lub jasnego światła. Bramy oznaczają otwieranie lub zamykanie dróg komunikacji między poziomami świadomości.  W mitologii bram między światami często strzegą rozmaite zwierzęta albo mityczne stwory, na przykład trójgłowy pies Cerber, który pilnuje wrót Hadesu. Celem takich istot jest udaremnienie niewtajemniczonym wejścia. Podobnie we śnie wrót mogą strzec zwierzęta lub potwory. Psy, smoki i skrzydlate bestie występują często w roli strażników i mogą symbolizować wyzwania związane z przejściem…. 

Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *