Nirwana

 

 

 

Synonimy:     Nirwana….
Antonimy:      ……

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu…

Dostąpić   –   zmiana dotychczasowych poglądów….
Ktoś   –   ktoś na kim możesz polegać….
Zmierzać do   –   twoje próby niechybnie przyniosa efekty…
Odrzucać   –   ważna dla Ciebie sprawa zbyt mocno Cię absorbuje, nie pozwalając osiągnąć innego równie ważnego celu….

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu…

Świat poznajemy naszym umysłem, polegającej na coraz głębszym uświadamianiu sobie jego prawdziwej natury. To co odczuwamy w snach wpływ w nie mniejsdszym stopniu na nasz umysł jak to co przeżywamy na jawie. Umysł ukazuje się nam w postaci przepływających elementów świadomości: niepokojów, myśli i różnych emocji, będących przejawami jego energii. Natura czystego umysłu, będąca nośnikiem tych doznań, jest jednak niezmienna, czysta, doskonała i zmierza do usuniecia wszlkich przeszkód na swojej drodze do doskonałości. Wyzwolenie i osiągnięcie Nirwany następuje w momencie gdy zrozumiemy istotę czystego umysłu, czyli jego prawdziwą naturę. Cel ten osiągamy poprzez rozwój świadomości w kierunku czystej jaźni, a unicestwienie niewiedzy, żądzy i złości pozwala osiągnąć nirwanę tu i teraz. Nirwana jest stanem duchowym trudnym do opisania. Tylko ten co go osiągnął może go opisać z większą precyzją w oparciu o swoje doznania używając sobie tylko dostepnych słów. Jest to stan ducha wolny od lęków, niepokoju i cierpienia. Nirwana następuje w wyniku połączenia pracy nad umysłem z wyzbywaniem się pragnień do czego kolwiek co uwalnia nas od karmy. Kazda droga do doskonałości może nam się objawić w snach, jeżeli sen jest wyrazisty to oznaka że nasz cel jest blisko, ważne są emocje jakie w trakcie snu odczuwamy, bo to nad nimi musimy popracować. Wiele z uczuć czy emocji jakie podczas snu odczuwamy nie są jeszcze doskonałe, warto im się dokładniej w samym sobie przyjżeć, przemyśleć i nad nimi popracować.

„Ktoś kto szuka Drogi nie patrzy poza siebie. Wie, że umysł jest Drogą. Lecz kiedy odkryje umysł, nie odkryje niczego. Kiedy odkryje Drogę, nie odkryje niczego. Łudzisz się jeśli uważasz, że możesz użyć umysłu do znalezienia Drogi. Kiedy żyjesz w złudzeniu stan Buddy jest czymś istniejącym. Kiedy jesteś świadomy – nie istnieje. Ponieważ właśnie świadomość jest stanem Buddy.

Kiedy nie ma złudzeń, umysł jest krainą Buddów. Kiedy istnieją złudzenia, umysł jest piekłem.

Kiedy umysł osiąga nirwanę, nie dostrzegasz nirwany, ponieważ właśnie umysł nią jest. Jeśli widzisz nirwanę gdzieś na zewnątrz siebie, tylko się oszukujesz.

Ktokolwiek zdaje sobie sprawę, że umysł jest fikcją pozbawioną czegokolwiek realnego, ten wie, że również jego własny umysł ani istnieje, ani nie istnieje. Tymczasem śmiertelni zwykli tworzyć realność umysłu, utrzymując że istnieje, a arhatowie odrzucają to, mówiąc że nie istnieje. Jedynie buddhisattwowie i buddowie ani nie stwarzają ani nie negują umysłu. Taki właśnie jest sens umysłu, który ani istnieje, ani nie istnieje. Nazywany on jest Drogą Środka.

Budda nie zważa na przykazania, nie czyni dobra ani zła. Budda nie staje się energiczny ani leniwy. Jest to ktoś, kto nie czyni niczego, i nie potrafi nawet skupić swego umysłu na Buddzie. Budda nie jest Buddą. Nie myślcie o Buddzie. Jeśli nie rozumiecie tego o czym mówił, nigdy nie poznacie własnego umysłu”…

Więcej przeczytasz na mojej stronie WiedzaDuchowa24.pl/stopnie_oswiecenia,94.html….

 

Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

« »