Akordy muzyki

 

 

 

Synonimy:    Akordy muzyki, Akompaniament, Nuta……
Antonimy:    Cisza…..

 

 
Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

Słyszeć   –   coraz bardzie zmierzasz i poszukujesz zgody…
Grać   –   w twoim domu zagości prawdziwy spokój….

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

„Pitagorejczycy twierdzili, że świat został stworzony z chaosu przez dźwięk i harmonię, a więc zgodnie z zasadami muzycznych proporcji. Uważali oni, że siedem planet znajduje się w harmonijnym ruchu, a odległości między nimi odpowiadają interwałom muzycznym i wytwarzają różne dźwięki o doskonałej harmonii, która jest najmilszą muzyką, niesłyszalną dla nas z powodu wzniosłości tych dźwięków i niedostosowania do nich naszych uszu.”

Dla Pitagorasa muzyka była ruchem przerywanych i ciągłych dźwięków utworzonych z określonej wysokości tonów i interwałów skali. Interwały wiążą się, według niego, z duchowym rozwojem ludzkości i harmonią kosmosu. Pitagoras określił np. odległość między Księżycem a Ziemią jako cały ton. Odległość między Księżycem i Merkurym oraz Merkurym i Wenus jako półtony, a między Wenus i Słońcem jako półtora tonu, pomiędzy Słońcem a Marsem jako cały ton, pomiędzy Marsem i Jowiszem oraz Jowiszem i Saturnem jako półtony i pomiędzy Saturnem i Zodiakiem jako półtora tonu. Razem tony te tworzą oktawę jako podstawę harmonii w Uniwersum. Według starożytnych Greków bogowie i muzyka byli ściśle ze sobą powiązani. Bóg Apollo nosił lirę jako symbol swego zwycięstwa nad chaosem. Gdy Apollo gra, wszystkie stworzenia milkną i słuchają. Wszystkie konflikty kończą się i nawet bóg wojny Ares przerywa rozlew krwi. Muzyka Apolla wznosi ducha ludzkiego i sprowadza spokój duszy. Kiedy dusza doświadcza tej harmonii, rozpoznaje także cały kosmos, który oznacza porządek.

Człowiek często bywał porównywany do instrumentu muzycznego, na którym chcą grać boskie harmonie. Jednakże nie jest on tego świadom. Poza tym instrument ten jest uszkodzony i z tego powodu boska harmonia nie może wytworzyć właściwego tonu.” Jednak „w człowieku nadal istnieje coś z boskiego życia jako iskra, która należy do tej pierwotnej rzeczywistości. Iskra ta może zostać obudzona i rozpalona jedynie wówczas, gdy człowiek jako instrument dostraja się ponownie do boskiej harmonii. Wtedy jest on połączony z siłą Chrystusa, z podstawowym tonem niebiańskiej miłości. Jego odnowiony ogień wężowy wibruje wtedy w tym podstawowym tonie. (…) W ten sposób może narodzić się nowa świadomość, świadomość gnostyczna. Wtedy człowiek jako instrument muzyczny może ponownie współbrzmieć w pierwotnej harmonii.”
Jesteśmy nieustannie otoczeni szmerami, tonami o różnej wysokości i natężeniu. Nasza świadomość nie rejestruje większości dźwięków. Przywykliśmy do nich. Odnosi się to do szumu wody, śpiewu ptaków, odgłosu kroków, brzęku szkła i ludzkich głosów. Wszystkie te dźwięki stanowią tło naszego codziennego życia. Cisza również jest dźwiękiem, chociaż o zupełnie innej wibracji. Kosmos także wytwarza dźwięk, cały wszechświat śpiewa, lecz nasz słuch nie jest zdolny do odbioru tej triumfalnej pieśni. W naszych snach to symbol wewnętrznego głosu który wskazuje że właśnie stoisz na granicy nieznanego świata, że jesteś na etapie potężnych przemian, przekraczasz własne bariery, poświęcasz wszystko czym otaczałeś się do tej pory i już budzisz się na nowy dźwięk, chociaż jeszcze o tym nie wiesz. Tym razem usłyszysz szlachetne wibracje, łagodną pieśń, która wynosi cię ponad Ziemię. A jeszcze bardziej się zadziwisz kiedy ujrzysz barwy swojej pieśni, zobaczysz jak z ciemności wychodzisz w światło. Bezgraniczna ciemność twojego wnętrza zaczyna świecić i grać. Jest to nieziemskie zjawisko, usłyszeć śpiew własnej duszy i ujrzeć kolory dźwięku, które przybierają własne kształty, mandale i niebiańskie obrazy, mkniesz ku swojemu przeznaczeniu, a wszechpotężna muzyka sfer nawołuje cię do ponownego zjednoczenia się w jedna całość Twojego wnetrza…


Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

« »