7 Grzechów głównych

 

 

Synonimy:    7 Grzechów głównych …

Antonimy:    7 cnot…

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

– acedia (gnuśność)
– avaritia (chciwość)
– gula (obżarstwo)
– invidia (zawiść)
– ira (gniew)
– luxuria (pożądliwość)
– superbia (pycha)

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

–  Acedia (gnuśność) ? kobieca personifikacja jednego z   7 grzechów głównych, jedzie na ośle; symbolem jest m .in. ptak struś z głową w piasku.
– Avaritia (skąpstwo) ? żeńska personifikacja jed­nego z 7 grzechów głównych, przedstawiana m .in. jako jadąca na ropusze, borsuku lub wilku.
– Gula (obżarstwo)?żeńska personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada świni lub lisa z gęsią w pysku; symbole m .in.: wilk, niedźwiedź, świnia, kruk.
– Inyldia (zawiść) ? kobieca personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada psa z kością w pysku lub smoka, symbole m .in.: skorpion, pies, nietoperz.
– Ira (gniew) ? kobieca personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada niedźwiedzia lub dzika, jej symbolem jest pies, jeż, żagiew.
– Luxuria (rozkosz) ? kobieca personifikacja jed­nego z siedmiu grzechów głównych; dosiada świni lub kozła; symbole m .in.: lustro i syrena.
– Superbia (pycha) należy do siedmiu grzechów głównych. Nadmierna wiara w siebie, swoje możliwości, stanowi obrazę Boga i jego łaski. Zbyt wysoka samoocena jest w tym przypadku prawdopodobnie kompensacją wcześniejszego poczucia zranienia i poniżenia, o których jednak nie chce się pamiętać. Uważa się, że jest to grzech, z którego powstają wszystkie inne. żeńska personifikacja jednego z 7 grzechów głównych, dosiada lwa lub konia, symbole to orzeł, paw, centaur…..


Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

« »