SENNIK


Największy zbiór informacji o snach


Obecnie mamy 91 artykułów oraz 13722 wpisów
sennik


Przeczytaj cytaty wielkich ludzi:
spirytyzm alchemia kabała kabylion karma reinkarnacja oświecenie mistycyzm gnoza tao buddyjskie koran talmud biblijne testament natchnione przemyslenia cytaty sarych


Jemioła

Jemioła

 

 

 

 

 
Synonimy: Jemioła….
Antonimy: ….

 

 

Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu….

Jemioła – widok w snach świeżej jemioły wskazuje na szczęśliwą, namiętna i owocną w przyszłości miłość jest jednocześnie zwiastunem dobrego życia w gronie rodziny i przyjaciół. Jest jednym z najstarszych symboli udanego związku. Posiada moc odpędzania złych dla rodziny wydarzeń i ochrony przed złem całego domostwa. Zerwanie jemioły i przyniesienie jej do domu oznacza, że pojawi się obok ciebie osoba, która obdarzy Cię mocnym uczuciem. Zawieszona w domu oznacza przegonienie z Twojego domu różnych smutków i problemów. Jedynie sucha opadająca jemioła jest znakiem usychającej miłości co wskazuje na oddalenie się od siebie domowników….

 

 
Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu….


« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jemioła

Jemioła

 

 

 

Synonimy:    Jemioła, Pół-pasożyt…..
Antonimy:     Żywiciel…..

 

 
Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

Obcinać   –   przynosi pojednanie…
Przynieść do domu   –   przebaczenie i skrucha, od dawno wyglądana zgoda…
Ofiarować gałązkę   ?   szukasz wybaczenia w oczach bliskiej osoby…
Wyrzucić   ?   uważaj, ktoś próbuje złapać Cię w pułapkę…
Świeża    –   nie poddasz się bez walki…

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

Jemioła to dar nieba, to rókrzew o oliwkowozielonych listkach i owocach w kształcie białych jagód, będący półpasożytem drzew. Wg staroż. poglądu jemioła zaszczepia się na dębie od uderzenia pioruna, uświęcając zarazem drzewo, uchodziła za środek chroniący przed chorobą i przynoszącą szczęście ponieważ jest wiecznie zielona……., Mityczne i magiczne znaczenie jemioły nie było obce starożytnym Grekom i Rzymianom. Celtyccy druidzi czcili ją jako dar niebios, co rok w uroczystym obchodzie kapłan ścinał z trzydziestoletniego dębu krzew jemioły złotym sierpem, po czym składał ofiarę z dwóch byków i wznosił modły….., Symbolizuje nieśmiertelność, gdyż rośnie bez korzeni i pozostaje wiecznie zielona, również wtedy, kiedy zamieszkałe przez nią drzewo traci liście……, Jemioła zawiera żywą duszę, stąd była symbolem życia, odrodzenia i odnowienia życia rodzinnego, pogodzenia przeciwieństw, panaceum na wszystkie choroby, talizmanem ochronnym przeciw złym duchom, czarnej magii, piorunom….., Symbolizuje Słońce i Księżyc i dlatego jest darem niebios, stanowi dobry omen w naszym życiu, ze względu na pasożytnictwo, wskazuje trudności wynikające z przeciwności, zgubną przyjaźń, wybaczenie i zgodę, pojednanie….., W marzeniu sennym: dobry znak…….

Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

« »

Permanent Link

Opisz swój sen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *