Horoskop urodzeniowy dla Wodnika na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają……. 

20.01 21.01 22.01 23.01 24.01 25.12 26.01 27.01 28.08 29.01 30.01
31.01 01.02 02.02 03.02 04.02 05.02 06.02 07.02 08.02 09.02 10.02
11.02 12.02 13.02 14.02 15.02 16.02 17.02 18.02 19.02 00.02


Horoskop Urodzeniowy Dla Znaku 

 

Aquarius

 

Wodnik (20.01 – 18.02)

 

 

Cechy Ogólne

Znak Powietrznego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Wodnika (Aquariusa) 16 II a kończy 11 III,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Koziorożea 24 dni dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak 19 stycznia, godz. 23:41 dni…(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!)….. 

 

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Męski ( Yang )…… Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach……

DOMINUJĄCY  ŻYWIOŁ  –   Powietrze……Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru,  z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego…….

(Więcej o Żywiole Powietrza….)  – .http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/zywiol_powietrza,27.html

JAKOŚĆ STAŁA  – A to oznacza że  Wodnik jest asertywny, niezależny, postępowy, analityczny, oryginalny i pomysłowy, pamiętliwy…….Jakość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy…….Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…….

DOMINUJĄCA  PLANETA  W  ZNAKU  –  To Uran….. Starożytny bóg nieba, pierwszy władca wszechświata. Pierwsza odkryta współczesna planeta w 1781. W astrologii Uran jest planetą zmian  i  tego, co niekonwencjonalne i nieoczekiwane. Rządzi wynalazczością, aerodynamiką i nowoczesną nauką.

CHARAKTERYSTYKA  Dla Symbolizmu Wodnika – rozdaje płynący dar, szerokim gestem i równo dla wszystkich; reprezentuje tworzenie i dawanie życia.

SYMBOL  W Postaci Piktogramu  Przedstawia Wodę, Która Wypływa Ze Statku Wodnika. – Jest także przedstawieniem ludzkiej kostki w ruchu części anatomii, którą zarządza Wodnik. Według kryteriów symbolicznych, dwie pofałdowane linie oznaczają elektryczną energię, uniwersalną myśl i mądrość przyszłości.

KLUCZOWE WYRAŻENIE  – „Wiem”……. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego  świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  – To  niestety  Lew……Wodnik jest znakiem nadziei i marzeń, przyjaciół i życzeń. Osoby spod tego znaku często są idealistycznymi humanitarystami, którzy przejmują się większymi problemami świata, ale pozostają emocjonalnie oddaleni w swoich własnych związkach. Lew, przeciwieństwo Wodnika, jest znakiem przyjemności, uczuć i romansów. Ludzie spod znaku Lwa szukają dobrej zabawy i miłych chwil, by osiągnąć pełnie szczęścia; potrzebują bliskich relacji z innymi i mają skłonność do dominowania w związkach miłosnych.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  WODNIKA  –  To Układ krążenia, golenie i kostki: osoby spod znaku Wodnika są narażone na skręcenia i złamania kostek, jak również na żylaki i stwardnienie tętnic.

POMYŚLNY  DZIEŃ  –  Środa….Urodzeni w środę są grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami…….

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

.SZCZĘŚLIWE   CYFRY   –  l  i  7…… Jedynka jest uważana za liczbę doskonałą, reprezentującą niewidzialną, aktywną siłę twórczą, leżącą u podstaw wszystkiego, co istnieje. Symbolizuje ona również nasze ego i świadomą aktywność, początek przedsięwzięć i ważnych etapów życia.
Związana jest ona z naszą indywidualnością i jej uzewnętrznianiem. Może oznaczać zarówno samodzielność jak i samotność w zależności od tego czy przejawia się ona w sposób harmonijny czy nieharmonijny……….Siódemka jest najbardziej tajemniczą z wszystkich cyfr. Podobnie jak cyfra trzy, siódemka jest liczbą magiczną. O ile jednak trójka symbolizuje siły magiczne w akcji o tyle siódemka reprezentuje ezoteryczny aspekt magii – dający zrozumienie nielicznym, którzy są do niego zdolni. Znaczenie siódemki związane jest z wyobraźnią, świadomą myślą i koncentracją.

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ – Ametyst……… Ma on nadzwyczajne właściwości powodowania miłości ku ofiarodawcy, wspomaga w interesach, Wpływa na wzrost energii, odpędza złe myśli, chroni przed złym losem. Chroni przed złodziejami katastrofami, Sprzyja ukojeniu, oczyszczeniu, przemianie. Poszerza duchową świadomość, doskonały do medytacji i kontemplacji. Swoją mocą wchłania negatywne czynniki i zwalcza zanieczyszczenie powietrza. Leczniczo łagodzi stres, uspokaja system nerwowy, łagodzi bóle głowy, także migrenowe, ma pozytywny wpływ na kłopoty z zatokami….

 Jako Kamień Mocy wzmacnia czakrę trzeciego oka i korony. Wzmacnia wpływ na duchową świadomość………

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNY KOLOR – Jaskrawoniebieski………….Kolor Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA – Sztokholm, Moskwa, Buenos Aires, Salzburg………

PRZYJAZNE   KRAJE  – Rosja, Szwecja, Francja………….

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –  PERU – MACHU PICCHU  (Wietrzne Miasto )

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Częstochowa Jasna Góra  ( BiJĄCE SERCE POLSKI ) 

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIAT –   Róże, Storczyki i Orchidea……….

TWOJE  DRZEWA  –   Wszelkie drzewa….. Wodnik je odczówa i docenia…. W szczególności drzewa owocowe z Czereśnią na czele…………

(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL – Uran

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ WODNIKA – Duże ptaki……

NIEBEZPIECZEŃSTWA    I   ZAGROŻENIE   –   Wodniki są pomysłowe, niekonwencjonalne i czasem ekscentryczne i dlatego często są celem ataków ludzi ograniczonych. Mają też skłonność do wikłania się w niecodzienne sytuacje i przyjaźnienia się z dziwakami……

 

 

Cechy Charakteru Wodnika

 

 

Jesteś przyjacielski, masz humanitarne podejście do ludzi, ale przy tym jesteś nieco bezosobowy. Rzadko przywiązujesz się do kogoś, gdyż obawiasz się, że mogłoby to ograniczyć Twoją swobodę. Wolisz niezobowiązujące, przyjacielskie układy. Jesteś intelektualistą, a Twój umysł jest zwykle skierowany w przyszłość, nieskrępowany konwencjami czy tradycją, skoncentrowany na wprowadzaniu zmian i ulepszeń. Możesz mieć w sobie coś z wynalazcy, gdyż jesteś pomysłowy i lubisz eksperymentować. Przeszłość Cię specjalnie nie interesuje, wolisz iść przed siebie i odkrywać nowe rzeczy. Masz skłonność do nagłych, niespodziewanych zmian opinii i postaw życiowych, jednakże raczej nie pod cudzym wpływem. Jeśli sam z siebie nie jesteś do czegoś przekonany, nie sposób na Ciebie wpłynąć i będziesz się upierał przy swoim zdaniu z czystej przekory, nawet jeśli w głębi duszy przyznajesz rozmówcy rację…

Bardzo istotna jest dla Ciebie wolność i często podkreślasz swoje prawo do samodzielnego kierowania swoim życiem ? czasem wręcz potrafisz zaszkodzić samemu sobie tylko aby komuś pokazać, że Cię na to stać. W młodości bywasz modelowym przykładem „młodego gniewnego”, buntownika, przy czym sprawy, o które walczysz, często się zmieniają – zdarza się nawet, że w krótkim czasie zmieniasz się z ich zagorzałego zwolennika w zagorzałego przeciwnika bądź odwrotnie. Można odnieść wrażenie, że najważniejsze jest dla Ciebie samo bycie w opozycji.
Nieraz angażujesz się w różne przedsięwzięcia humanitarne i ogólnoludzkie, gdyż interesuje Cię los ludzkości jako całości. Wolność, równość, braterstwo ? to mogłaby być Twoja dewiza. Nieważne są dla Ciebie różnice społeczne czy majątkowe. Z drugiej strony trudno jest Ci skupić swoje uczucia i zainteresowanie na kimś konkretnym, wszystkich traktujesz jak równych sobie, ale niezbyt bliskich znajomych.
W związkach też oczekujesz równości i wolności. Pani Wodnik jest zwykle zwolenniczką równouprawnienia; nie uznaje podziału ról i obowiązków na męskie i kobiece oraz nie spieszy się z macierzyństwem. Wodniki obu płci oczekują, by partner był przede wszystkim przyjacielem, miał otwarty umysł i nie był zbyt przewidywalny. Możesz być niechętny zawieraniu formalnych związków i trwałemu wiązaniu się. Na wszelkie oznaki zazdrości i zaborczości ze strony partnera reagujesz niemal alergicznie i natychmiast masz ochotę się wycofać. Ze znakiem Wodnika łączy się też związki w jakiś sposób nietypowe, wykraczające poza konwenanse – konkubinat, wolną miłość, a także pary homoseksualne. Oczywiście, podkreślenie znaku Wodnika nie oznacza z góry preferencji dla własnej płci, ale zapewne wykazujesz dużą tolerancję dla tego typu związków…

Jeśli chodzi o zawody, znak Wodnika jest często utożsamiany z typem naukowca – wynalazcy, realizującego ekscentryczne pomysły i dokonującego pionierskich odkryć nie rozumianych przez współczesnych. Możesz też być informatykiem, nowoczesnym, awangardowym twórcą, psychologiem bądź organizatorem lub animatorem pracującym z grupami ludzi…

Władcą Wodnika jest Uran, planeta nagłych nieprzewidzianych zdarzeń i rewolucji, a współwładcą Saturn. Dniem tygodnia jest piątek, kolorem fiolet, srebrny i morski błękit, metalem platyna, kamieniem ametyst. W organizmie Wodnikowi podlegają łydki, kostki i układ nerwowy. Masz skłonność do problemów nerwowych, skurczy i nagłych wypadków.
Jeśli chodzi o relacje z innymi znakami, wspólny język znajdziesz z Bliźniętami i Wagą, gdyż podobnie jak Ty kierują się intelektem i potrzebują licznych kontaktów z ludźmi. Strzelec i Baran też są Ci przychylne. Lew może Ci się wydawać atrakcyjny, ale nieco zbyt skoncentrowany na sobie. Nie pasują do Ciebie konserwatywne Byki i zaborcze, emocjonalne Skorpiony.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/wodnik/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….