Horoskop urodzeniowy dla Wagi na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

21.09 22.09 23.09 24.09 25.09 26.09 27.09 28.09 29.09 30.09 01.10 02.10
03.10 04.10 05.10 06.10 07.10 08.10 09.10 10.10 11.10 12.10
13.10 14.10 15.10 16.10 17.10 18.10 19.10 20.10 21.10 22.10


Horoskop Urodzeniowy

 

Sagittarius

 

Waga (23.09 – 22.10)

 

 

Cechy Ogólne

Znak Powietrznego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Strzelec (Sagittarius ) 18 XII a kończy  18 I,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 32 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Skorpiona 22 listopada, godz. 05:23……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danegogwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA  PŁEĆ  –  Pierwiastek Męski (  Yang) ……Pierwiastek Męski ( Yang )…… Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach………..

DOMINUJĄCY  ŻYWIOŁ  –   Powietrze…….  Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru,  z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego…….

(Więcej o Żywiole Ziemi) –http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/zywiol_powietrza,27.html

JAKOŚĆ   KARDYNALNA  –  A to oznacza że Waga jest aktywna, artystyczna, wyrozumiała, zgodna, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczna, wytworna i bardzo towarzyska……akość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań…….Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego…….

DOMINUJĄCA   PLANETA   –   To Wenus bogini miłości i piękna. W astrologii Wenus rządzi przyjemnością, towarzyskością, sztuką i zdobnictwem. Jej wpływ skłania także ku dogadzaniu sobie i zamiłowaniu do luksusu.

CHARAKTERYSTYKA  DLA SYMBOLU WAGI  –   Waga oznacza równowagę, porządek i sprawiedliwość.

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE   wagę w idealnej równowadze. To był starożytny egipski symbol zachodzącego słońca, uważanego za wrota między dwoma światami. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to półksiężyc połączony z dwoma prostymi liniami spoczywający nad trzecią linią. Oznacza to emocje połączone po każdej stronie z rozsądkiem; linia poniżej symbolizuje partnerstwo.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – ” Równoważę”…….. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  DLA WAGI   –  To  Baran…..Waga jest znakiem małżeństwa i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA WAGI   –  Dół pleców i pośladki, a także nerki: Wagi cierpią z powodu nadwerężenia krzyża i problemów w okolicach lędźwi. Są również podatne na infekcje nerek.

POMYŚLNY  DZIEŃ  –  Piątek…… Urodzeni w piątek piątkowe dzieci są bogate, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  6  i  9……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości……..Dziewiątka reprezentuje stan osiągnięcia pełni w jakiejś dziedzinie. Związana jest z wysokim poziomem rozwoju intelektualnego, emocjonalnego bądź duchowego. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Jej znaczenie związane jest z wynalazczością, pomysłowością i skutecznością. Jest to liczba zamykająca cykl numerologiczny a tym samym stawiająca podstawy do rozpoczęcia kolejnego………

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ – Opal……. Opal to bladoniebieski kamień z zielonymi i złotymi plamkami. Hindusi nadali mu Boską moc i nazwali „Drogocennym Kamieniem”. Opal napełnia spokojem, chroni przed wzburzeniem, melancholią, pobudza zdolności umysłowe, pozytywnie wpływa na koncentracje, wzmaga Bystrość umysłu”, uspokaja i pozwala realizować swoje wzniosłe zamierzenia. Potrafi niwelować nasze słabości umysłowe?… Leczniczo chroni przed infekcjami, wzmacnia serce, poprawia wzrok, pomaga przy schorzeniach wątroby, żołądka i jelit??.

 Jako Kamień Mocy ożywia i stymuluje właściwości wszystkich czakr, a dzięki temu otwiera ogólną świadomość……….. 

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

 SZCZEGÓLNE KOLORY – Niebieski…….  Energia koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA – Wiedeń, Kopenhaga, Charleston, Lizbona……..

PRZYJAZNE  KRAJE – Birma, Chiny, Tybet, Argentyna, Japonia………

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –  PERU – MACHU PICCHU  (Wietrzne Miasto )

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Częstochowa Jasna Góra  ( BiJĄCE SERCE POLSKI )

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY  –  Róża i hortensja.

TWOJE  DRZEWA – Migdałowiec, Cyprys i Jesion……

(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL – Miedź……

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  WAGĘ  –  Węże i jaszczurki….

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I ZAGROŻENIE – Ludzie spod znaku Wagi mają skłonność do wzbudzania złych uczuć w miłości. Ponieważ są niezdecydowane i czasem wyznają miłość zbyt łatwo, Wagi często złoszczą i zawodzą kochanków. Skłonne są też do kaprysów i niewierności.

 

Cechy Charaktru Wagi

 

Masz wielką potrzebę równowagi i sprawiedliwości. Nie znosisz kłótni, unikasz ich i przeważnie nie zajmujesz zdecydowanego stanowiska, gdyż dostrzegasz racje po obu stronach. Nie przepadasz też za rywalizacją, gdyż bardziej zależy Ci na byciu lubianym niż na wygranej. Dążysz do godzenia przeciwieństw i znajdowania kompromisów. Masz zdolność łagodzenia sporów i dobrze nadajesz się do roli mediatora.
Masz dużo ogłady towarzyskiej, ważne są dla Ciebie normy i konwenanse. Jesteś urodzonym dyplomatą i wiele spraw załatwiasz okrężnymi drogami, korzystając przy tym ze swojego uroku osobistego i umiejętności perswazji.
Bardzo potrzebujesz kontaktów z ludźmi i ich aprobaty. Czasem wręcz na siłę starasz się wszystkich zadowolić. Bardzo istotny jest dla Ciebie harmonijny związek – bez partnera możesz zatracać poczucie własnego ja i sensu istnienia. Uważaj jednak, by nie iść na nadmierne kompromisy i dla świętego spokoju nie rezygnować z własnych celów.
Jeśli chodzi o Twój sposób myślenia i mówienia, możesz być skłonny do robienia porównań i odniesień. Przedmioty i zjawiska określasz względem czegoś innego, np. pogoda nie jest po prostu ładna, tylko ładniejsza niż wczoraj.
Bardzo nie lubisz podejmować decyzji i często odkładasz je na później. Wahanie i długie rozważanie różnych opcji powoduje odwlekanie działania, przez co możesz tracić różne okazje. Unikasz wszelkich różnic zdań i bezpośrednich konfrontacji. Zdarza Ci się przemilczać przykre fakty, co bywa odbierane jako nieszczerość. Możesz być mało konkretny w wypowiedziach i mówić w sposób zbyt zawoalowany, by nikogo nie urazić. Częsta u Wag jest niechęć do wysiłku fizycznego i skłonność do unikania ciężkiej pracy, w którą potrafią skutecznie wmanewrować innych, używając swojego wdzięku i daru przekonywania.
Przeważnie zwracasz uwagę na wygląd i estetykę; dla dobrego samopoczucia potrzebujesz przebywać w pięknych miejscach i wśród pięknych przedmiotów. Możesz być nieco próżny i pochopnie oceniać ludzi po ich stronie zewnętrznej. Chcesz uchodzić za osobę z klasą i dobrym gustem, starasz się orientować, co jest modne i dobrze oceniane. Nie gustujesz w tym, co dziwne, nietypowe i ekstrawaganckie – wolisz ponadczasową klasykę i proste, zrównoważone formy. W tym znaku częste są zdolności artystyczne, wyczucie koloru i harmonii, upodobanie do upiększania ludzi, przedmiotów i wnętrz oraz upodobanie do muzyki, rysunku i tańca.
Te zdolności możesz wykorzystać w pracy zawodowej, podobnie jak poczucie sprawiedliwości i zdolność do harmonijnej współpracy. Możesz się sprawdzić jako projektant, architekt, kosmetyczka, fryzjer, malarz, muzyk, a także prawnik.
Władcą Wagi, tak jak Byka, jest planeta Wenus – ten znak akcentuje jej towarzyski i intelektualny aspekt. Kolorem jest niebieski i różowy, dniem – piątek, a kamieniem opal, szafir i karneol. Wrażliwe części ciała to biodra, miednica, nerki i lędźwiowy odcinek kręgosłupa, a typowe dolegliwości to bóle i usztywnienie stawów biodrowych oraz problemy z nerkami.
Wagom przychylne są towarzyskie i kontaktowe Wodniki i Bliźnięta oraz dynamiczne i optymistyczne Lwy i Strzelce. Barany mogą wydać Ci się nieco nieokrzesane, choć potrafią dać Ci impuls do działania. Raki odbierasz jako bojaźliwe i zbyt domatorskie, a Koziorożce nieprzystępne i nietowarzyskie.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/waga/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….