Horoskop urodzeniowy dla STRZELCA na każdy dzień roku…..

Kliknij swoją date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11 29.11 30.11 01.12 02.12 03.12
04.12 05.12 06.12 07.12  08.12  09.12  10.12  11.12  12.12  13.12  14.12 
15.12  16.12  17.12  18.12  19.12  20.12  21.12 


Horoskop  Urodzeniowy  Dla  Znaku

 

Sagittarius

 

Strzelec  ( 23.11 – 21.12 ) 

 

Cechy Ogólne

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Strzelec (Sagittarius ) 18 XII a kończy  18 I, Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 32 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Skorpiona 22 listopada, godz. 05:23……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

POLARYZACJA  ( Płeć )  –  Pierwiastek  Męski ( Yang )…..Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach….

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ  –  To  Ogień……  Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry….. i na odwrót, dobry może stać się złym….ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą…..

( Więcej o żywiole Ognia )http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/zywiol_ognia,28.html

JAKOŚĆ   ZMIENNA …..  To oznacza że  Strzelec jest energiczny, ambitny, hojny; kocha wolność i szuka wyzwań, jest otwarty na nowe pomysły i odkrywanie nieznanego……Jakość zmienna symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii…..Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom oraz innowacyjnością……

DOMINUJĄCA   PLANETA  W  ZNAKU   –   Jowisz  najważniejszy rzymski bóg, władca niebios. W astrologii Jowisz jest planetą pomyślności, optymizmu, ekspansji i obfitości.

CHARAKTERYSTYKA  Strzelca   –   reprezentuje bezpośredniość, mierzenie wysoko, zamiłowanie do zajęć na powietrzu, a także pogoń, pościg.

SYMBOL  TO   PIKTOGRAM  OBRAZUJE   –  ostrą strzałę łucznika. Przedstawia też ludzką nogę od uda do kolana część ludzkiego ciała rządzoną przez znak Strzelca. Według kryteriów symbolicznych, jest to linia mądrości, odchylona od kłopotów i ziemskich trosk i skierowana ku wyższym ideałom.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  – „Widzę” ….  Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata…..

PRZECIWIEŃSTWO   –  To Bliźnięta……Strzelec jest znakiem filozofii, wyższego poznawania i szerokich pojęć. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze odkrywając nowe idee, badając dalekie miejsca i gdy nie są ograniczone osobistymi zobowiązaniami. Bliźnięta, przeciwieństwo Strzelca, są znakiem wyrażania siebie i komunikacji „jeden na jeden”. Osoby spod znaku Bliźniąt są wyjątkowo werbalne, uwielbiają dawać rady i mają skłonność, by próbować prowadzić (nawet kontrolować) życie innych ludzi.

NEWRALGICZNE   CZĘŚCI   CIAŁA   DLA   STRZELCA  –  To Wątroba, biodra i uda: osoby spod znaku Strzelca potrzebują wielu ćwiczeń na świeżym powietrzu, by być zdrowe. Mają wrażliwą wątrobę i są podatne na nadużywanie alkoholu i zapalenie wątroby.

POMYŚLNY  DZIEŃ – Czwartek…… Urodzeni w czwartek są przez Jowisz obdarzeni wielkością na różnych polach. Może to być wielki wzrost, potężny intelekt, bogactwa lub pozycja społeczna. Czwartkowe dzieci są raczej optymistami, o dużej intuicji. Najczęściej są szczęśliwe w życiu i nie narzekają na braki. Są religijne i posłuszne boskim prawom…….

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  5  i  7…... Piątka to liczba podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Symbolizuje ona nieustanny ruch i zmianę. Znaczenie liczby 5 wskazuje na ogrom chaosu w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmiana, dzikość i nieprzewidywalność wiążą się także z omylnością i poszukiwaniem……..Siódemka jest najbardziej tajemniczą z wszystkich cyfr. Podobnie jak cyfra trzy, siódemka jest liczbą magiczną. O ile jednak trójka symbolizuje siły magiczne w akcji o tyle siódemka reprezentuje ezoteryczny aspekt magii – dający zrozumienie nielicznym, którzy są do niego zdolni. Znaczenie siódemki związane jest z wyobraźnią, świadomą myślą i koncentracją……..

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ   –  Turkus……. Kamień kierowców, chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami, dlatego uważa sie go za kamień opiekuńczy. Zapewnia czyste, szczere, niezmienne uczucia, jest strażnikiem miłości i przyjaźni. Zawsze chroni tego, kto w niego wierzy, pomaga kierować swoim przeznaczeniem i podszeptuje, co należy zrobić by zmienić swój los. Według legend zmienia barwę by ostrzec przed zdradą lub niebezpieczeństwem??. Leczniczo leczy schorzenia oddechowe, zapalenie gardła, astmę, grypę, anginę, zapalenie płuc. Pomaga przezwyciężyć kłopoty z wysławianiem się. Pozytywnie wpływa na wzmocnienie serca i układu krwionośnego.

 Jako Kamień Mocy wzmacnia subtelną energią naszą Aurę….

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html.

SZCZEGÓLNY KOLOR  –  Fioletowy…….. Energia koloru fioletowego wpływa korzystnie na rozwój duchowy człowieka, pomaga uporządkować i zrozumieć własne wnętrze, skłania do rozważań, rozmyślań, analizowania własnego wnętrza. Pozytywnie działa na nasz układ nerwowy, reguluje wydzielanie hormonów, niweluje bezsenność. Stosuje się go w leczeniu uzależnień, nałogów i kłopotów z niezrównoważoną psychiką…….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA  –  Budapeszt, Kolonia, Toledo, Acapulco……

PRZYJAZNE  KRAJE  –  Hiszpania, Węgry, Australia…….

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   PIRAMIDY W GIZIE  EGIPT……. 

(WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Święty Krzyż  Na  Łysej Górze ……

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY  –  Narcyz, ostrokrzew i mlecz.

TWOJE   DRZEWA  –  Morwa, dąb i brzoza…….

(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL  –  Cyna…..

ZWIERZĘ RZĄDZONE PRZEZ STRZELCA  –  Koń

NIEBEZPIECZEŃSTWA   I   ZAGROŻENIE  –  Ludzie spod znaku Strzelca są narażeni na wypadki z ogniem i eksplozjami, szczególnie podczas podróży. Ich silne pragnienie wolności może też powodować u kochanka zazdrość bądź zaborczość.Jesteś uczciwy, idealistyczny, szczery i prostolinijny. Prostolinijność może się jednak łatwo przekształcić w naiwność, a szczerość w obcesowość i brak dyplomacji. Zdarza Ci się najpierw mówić lub podejmować działanie, a dopiero potem zastanawiać, czy zrobiłeś słusznie. Możliwe jest zainteresowanie filozofią i duchowością. Masz też duże poczucie sprawiedliwości i ogromną potrzebę wolności. Wierzysz w ideały i ogólnie obowiązujące zasady (w tym prawo) oraz starasz się postępować fair. Nie lubisz niejasności, kombinatorstwa, owijania w bawełnę, spraw ciemnych i zawikłanych.

 

Cechy Charakteru Strzelca

 

Jesteś spontaniczny, towarzyski i lubisz, gdy wokół Ciebie wiele się dzieje. Masz zwykle dużą potrzebę aktywności zarówno fizycznej, jak i intelektualnej. Nie jesteś typem domatora i nie przepadasz za biernymi formami wypoczynku. Lubisz sport, podróże i przebywanie na świeżym powietrzu, a udany urlop to taki, na którym się zmęczysz fizycznie i zbierzesz mnóstwo nowych doświadczeń. Lubisz zdobywać wiedzę, choć bardziej przez doświadczenia i podróże niż z książek lub na sali wykładowej. Jednak gdy już zdobędziesz wiedzę, możesz z powodzeniem uczyć innych; znak ten jest nieraz utożsamiany z wyższym wykształceniem, które zdobywa się nie z przymusu, lecz z własnej potrzeby. Jesteś „obywatelem świata”, wszędzie potrafisz poczuć się jak w domu, łatwo adaptujesz się do obcych miejsc i kultur.

Możesz stwarzać wrażenie płytkiego emocjonalnie, aż zbyt beztroskiego. Smutek i przygnębienie nie są dla Ciebie stanem naturalnym i nie potrafisz w nim pozostawać długo, nawet, gdy są ku temu poważne powody, przez co wydaje się, jakbyś nie umiał się naprawdę przejąć. Nieraz tez nie umiesz się gdziekolwiek zatrzymać na dłużej, przywiązać do czegoś lub kogoś; jesteś jak wędrowiec idący cały czas przed siebie i szukający wciąż nowych przygód.
Charakterystyczne jest dla Ciebie przekonanie o słuszności własnych poglądów i o tym, że inni dla własnego dobra też powinni je podzielać. Gdy się do czegoś zapalisz i naprawdę w to uwierzysz, jesteś niestrudzonym propagatorem tej sprawy i trudno Ci przyjąć do wiadomości, że ktoś nie jest zainteresowany. Potrafisz wdawać się w długie dysputy na tematy światopoglądowe i filozoficzne.
Związek powinien być dla Ciebie przede wszystkim przygodą. Przyciągają Cię osoby pogodne, beztroskie i spontaniczne, zawsze gotowe na nowe doświadczenia. Partner powinien mieć szerokie zainteresowania i być interesującym rozmówcą, bo inaczej nudzisz się w jego towarzystwie. Panowie Strzelcy nieraz lubią panie w typie sportsmenek, lubiące góry, piesze wycieczki i podróże, ubierające się swobodnie i wygodnie.
W sferze zawodowej możesz się sprawdzić w zawodzie prawnika, wykładowcy uniwersyteckiego, podróżnika, misjonarza, sportowca lub w działalności związanej ze zwierzętami (weterynarz, hodowca).
Władcą Strzelca jest Jowisz, planeta utożsamiana z ekspansją, wiarą w siebie, a także filozofią. Dniem przypisywanym Strzelcowi jest czwartek, metalem – cyna, kamienie – turkus i rubin, a kolory to również turkus oraz purpura i oliwkowy. Części ciała to uda i biodra. Jesteś podatny na dolegliwości stawów biodrowych i złamania kości, a także problemy związane z przejedzeniem i ogólnie pojętym dogadzaniem sobie.
Przyjazne są Ci Lwy, Barany, Wodniki i Wagi. Z Bliźniakami też masz szansę na niezłe układy, choć możesz im mieć za złe, ze wolą siedzieć w książkach lub rozmawiać przez telefon niż iść na spacer albo gdzieś wyjechać. Nie pasują do Ciebie Panny; z Rybami łączy Cię idealizm, ale mogą być dla Ciebie za mało energiczne i optymistyczne.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/strzelec/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….