Horoskop urodzeniowy dla SKORPINA na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

22.10 23.10 24.10 25.10 26.10 27.10 28.10 29.10 30.10 31.10 01.11
02.11 03.11 04.11 05.11 06.11 07.11 08.11 09.11 10.11 11.11 12.11
13.11 14.11 15.11 16.11 17.11 18.11 19.11 20.11 21.11 22.11


Horoskop Urodzeniowy  Dla Znaku

 

Skorpio

 

Skorpion (22.10 – 21.11)

 

Cechy Ogólne

Znak Wodnego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Skorpion ( Scorpio ) 23 XI a kończy  29 XI,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 7 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Skorpiona to 23 października, o godz. 08:45……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA   ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Żeński  ( Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach.

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ  –  Woda……..   Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.

Szczegółowy Opis Twojego Żywiołu – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-wody,262.html

JAKOŚĆ   STAŁA  –  To oznacza że Skorpion jest obdarzony wyobraźnią, namiętny i uczuciowy, subtelny, wytrwały, zawzięty i nieustępliwy……Jakość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy…..Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…….

DOMINUJĄCA  PLANETA  DLA ZNAKU  – Pluton starożytny bóg umarłych i podziemnego świata. W astrologii Pluton rządzi odradzającymi się siłami, a także początkami i końcami etapów życia.

CHARAKTERYSTYKA  SYMBOLIKI SKORPIONA  –   zagadkowe, śmiertelnie groźne stworzenie, które potrafi otruć swoich wrogów. Jego ukąszenie często jest śmiertelne.

SYMBOL  TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE   –    żądło skorpiona połączone z przedstawieniem ludzkich narządów rozrodczych (częścią anatomii, którą rządzi Skorpion). W starożytnych czasach był to symbol feniksa, ptaka nieśmiertelności i odrodzenia. Według kryteriów symbolicznych, zakrzywione linie i strzała oznaczają silne emocje połączone z praktycznością i mierzeniem w stronę wyższej świadomości.

KLUCZOWE   WYRAŻENIE    ” Pożądam” …. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata……. 

PRZECIWIEŃSTWO –  to Byk…..Skorpion jest znakiem dziedzictwa i schedy. Osoby spod tego znaku mają poczucie celu i przeznaczenia, a najprawdziwsze szczęście znajdują w dawaniu swojej siły życiowej innym. Byk jest znakiem własności i posiadania, a ludzie urodzeni pod tym znakiem chcą posiadać, kolekcjonować i mieć. Łatwo nie wypuszczą tego, co do nich należy.

NEWRALGICZNE   CZĘŚCI   CIAŁA  DLA  SKORPIONA –  To  Genitalia, Skorpiony są podatne na infekcje układu moczowego i choroby weneryczne. Ponadto, targające nimi emocje są często przyczyną wyczerpania i złego zdrowia.

POMYŚLNY DZIEŃ   –  To  Wtorek……… Urodzeni we wtorek są najczęściej muskularni, o zdolnościach do heroicznych czynów. Mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY   –  2  i  4…….. Dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw symbolizowane przez Yin i Yang. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka zapewniane jest przez współdziałanie przeciwstawnych sił i tendencji. Znaczenie liczby dwa stanowi, więc harmonia, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie……..Czwórka to liczba stabilności i porządku. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych (cztery strony świata, cztery pory roku). Ramy te pozostają niezmienne. Cyfra 4 oznacza również dom, spokój i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność…….

( Więcej o Magii Liczb)     http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.htmll

SZCZĘŚLIWY   KAMIEŃ   – To Topaz……  Kamień Młodości, Kamienia Radości, opóźnia proces starzenia i odwraca jego skutki, usuwa depresje, złe myśli, wzmacnia organizm, przeciwdziałając stanom wyczerpania, pobudzająco nasz organizm do działania, Ożywia umysł,ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, symbolizuje moc i siłę pozwalająca rozwiązać najtrudniejsze sprawy. Posiadanie Topazu wprowadza same pożyteczne zmiany do naszego życia. Leczniczo Leczy zapalenie gardła i ogólne stany zapalne, jak i bóle serca, żylaki?..

 Jako Kamień Mocy Energetyzuje czakrę splotu słonecznego czakry, odblokowuje przepływ energii……

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html.

SZCZEGÓLNE  KOLORY   –   Czerwony , bordowy…..  Energia Pomarańczowego; Zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE   MIASTA – Liverpool. Nowy Orlean, Waszyngton, Newcastle……..

PRZYJAZNE  KRAJE – Norwegia, Algieria, Maroko…….

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   KAMBODŻA – ANGKOR WAT  ….. 

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  KRAKÓW WAWEL DUCHOWA STOLICA POLSKI……

(MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY   Chryzantema i rododendron.

TWOJE   DRZEWA – Brzoza, Buk ……. (SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL – Pluton

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ SKORPIONA – Insekty i skorupiaki.

NIEBEZPIECZEŃSTWA    I    ZAGROŻENIE – Skorpiony swoją skrytością i zazdrością budzą u innych gniew. Ich ostre i jadowite temperamenty mogą również prowadzić innych do przemocy.

 

 

Cechy Charakteru Skorpiona

 

 

Charakteryzuje Cię bardzo silna emocjonalność i skłonność do popadania w skrajności, od miłości do nienawiści. Kierują Tobą głębokie namiętności, mogące prowadzić do uzależnienia się od innej osoby, zazdrości i psychicznego samoudręczenia. Jednak przy tym jesteś niezwykle odporny psychicznie, nie boisz się trudnych emocji, gdyż jesteś do nich przyzwyczajony. Można powiedzieć, że najlepiej sprawdzasz się w sytuacjach skrajnych, których inni się boją i unikają, a Ty wręcz celowo zdajesz się w nie wchodzić. Nie potrafisz długo trwać w spokoju – jeśli akurat nie ma problemu, to Ty potrafisz go wynaleźć lub sprowokować, wywołując napięcia i podkreślając sprzeczności. Masz szczególną zdolność regeneracji, zwłaszcza psychicznej. Potrafisz znieść naprawdę dużo i podnosisz się po doświadczeniach, które kogoś innego by złamały. Bywasz pamiętliwy i potrafisz szukać odwetu nawet za dawno minione przewinienia.
Masz też dużą odwagę do przełamywania różnego rodzaju tabu i nie unikasz konfrontacji ze sferami życia, które wywołują u innych dyskomfort lub lęk (np. kwestie związane ze śmiercią i umieraniem). Wynika to z potrzeby szukania absolutnej prawdy o życiu, nawet brutalnej, odartej ze wszelkich złudzeń. Możesz być bardzo, wręcz boleśnie szczery, gdyż widzisz rzeczywistość taką jaka jest, bez upiększeń, i komunikujesz to bez ogródek. Ludzie mogą mieć Ci za złe psucie ich dobrego nastroju i wytrącanie z poczucia wygody i bezpieczeństwa. Masz skłonność do wyciągania na światło dzienne różnego rodzaju tajemnic, co dla wielu jest niewygodne.
Masz w sobie dużo sceptycyzmu, nieufności i rezerwy. Niechętnie wtajemniczasz innych w swoje plany i pilnujesz się, by nie zdradzać swoich słabości. Sprawiasz wrażenie, jakbyś żył w stanie nieustającej czujności, gotowy na rzeczywiste bądź wyimaginowane zagrożenie. Masz ogromną intuicję i potrafisz nieraz z góry wyczuć czyjeś niecne motywy. Jednak zauważ, że możesz być aż nadto podejrzliwy wobec osób nie mających złych zamiarów. Nieraz stawiasz przed ludźmi bariery i ukrywasz swoje tajemnice, natomiast nie możesz znieść, gdy ktoś postępuje tak samo wobec Ciebie. Domagasz się prywatności, a sam nie zawsze dajesz innym prawo do niej. Nic nie może się przed Tobą ukryć i źle się czujesz, gdy nie wiesz o kimś wszystkiego. Stąd się bierze przypisywanie Skorpionom zaborczości. Ten znak bywa podkreślony w horoskopach zazdrosnych partnerów śledzących swoją drugą połowę oraz dominujących rodziców wtrącających się do życia swoich dzieci.
W związkach zaznacza się silna potrzeba kontroli. Bywasz zazdrosny i podejrzliwy, sprawiasz wrażenie, jakbyś chciał mieć drugą osobę na własność. Partner powinien być tajemniczy i charyzmatyczny oraz silny psychicznie. Duże znaczenie ma seks.
Zawody pasujące do natury Skorpiona to lekarz, ratownik, detektyw, strażak, szpieg, agent wywiadu, a także naukowiec, zwłaszcza zajmujący się chemią, promieniotwórczością (Maria Skłodowska-Curie była bardzo silnym Skorpionem) lub mikrobiologią.
Władcami Skorpiona są Mars (który tu działa mniej wprost niż w przypadku Barana, bardziej na poziomie psychicznym) oraz Pluton. Rejony ciała podległe Skorpionowi to narządy płciowe, odbyt, dolna część brzucha; są one najbardziej podatne na dolegliwości. Twoim kolorem jest ciemna czerwień i szmaragdowa zieleń, dniem wtorek, a kamieniem topaz i granat.
Przychylne są Ci znaki wodne – Rak i Ryby, oraz ziemskie Panny i Koziorożce. Byk jest podobnie jak Ty stały w uczuciach i zaborczy, ale dla Ciebie jest zbyt wygodnicki i trzymający się tylko przyjemnej strony życia. Trudno jest Ci znaleźć porozumienie z Wodnikiem i Lwem.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/skorpion/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….