Horoskop urodzeniowy dla Ryb na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

 

19.02 20.02 21.02 22.02 23.02 24.02 25.02 26.02 27.02 28.02 29.02
01.03 02.03 03.03 04.03 05.03 06.03 07.03 08.03 09.03 10.03 11.03
12.03 13.03 14.03 15.03 16.03 17.03 18.03 19.03 20.03 00.03


Horoskop Urodzeniowy Dla  Znaku  

 

„PISCES”

 

Ryby (20.02 – 20.03)

 

 

Dane Ogólne

Znak Wodnego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Ryby (Pisces) 12 III  a kończy 18 IV,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Lwa 38 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Ryb 18 lutego, godz. 13:47……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )  –   Pierwiastek  Żeński  ( Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach……..

GŁÓWNY  ŻYWIOŁ  –   Woda…… Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność……

Znaczenie żywiołu – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-wody,262.html 

JAKOŚĆ   „ZMIENNA”   –   Ryby są otwarte, intuicyjne i emocjonalne, obdarzone wyobraźnią, romantyczne, podatne na wpływy, a także mistyczne, łatwo się dostosowują i są bardzo zmienne……. Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom oraz innowacyjnością, symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii.

DOMINUJĄCA  PLANETA  DLA  PLANETA   –  Neptun starożytny bóg morza; druga odkryta współczesna planeta (w 1846). W astrologii Neptun jest planetą iluzji, splendoru, tajemnicy, oszustwa.

CHARAKTERYSTYKA   SYMBOLIKI   ZNAKU RYB    To Dwie złączone ryby płynące w przeciwne strony oznaczają ukryte głębie, zmieniające się prądy emocji, sprzeczne pragnienia i skrajności temperamentu.

SYMBOL TO  PIKTOGRAM PRZEDSTAWIA  –   dwie złączone ryby. Jest także wyobrażeniem ludzkich stóp części anatomii, którą rządzą Ryby. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to dwa półksiężyce połączone prostą linią. Oznacza to emocje i wyższą świadomość powiązane z materialnym światem i przezeń ograniczane.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Wierzę”   jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata……. 

PRZECIWIEŃSTWO  –  To Panna…….Ryby są znakiem marzeń i mistycyzmu. Osoby spod tego znaku ufają swojej intuicji i uczuciom i są skłonne do poszukiwania w życiu duchowych wartości. Panna, znak przeciwny do Ryb, jest znakiem pracy i służby. Ludzie spod znaku Panny zajmują się faktami i rzeczywistością; są praktyczni i dążą do sukcesu materialnego.

NEWRALGICZNE   CZĘŚCI   CIAŁA  DLA RYBY  –   Stopy…… Osoby spod znaku Ryb mają pięknie ukształtowane, delikatne stopy, które niestety są podatne na bóle  i odciski. Szczególnym zagrożeniem dla ludzi spod tego znaku są niedopasowane buty.

POMYŚLNY DZIEŃ   –   Piątek……  Urodzeni w piątek są najczęściej  bogaci, szarmancy, uzdolnieni artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach.

Znacenie Dni Tygodnia W Horoskopie Urodzinowym – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE  LICZB   –  2  i  6….. Dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw symbolizowane przez Yin i Yang. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka zapewniane jest przez współdziałanie przeciwstawnych sił i tendencji. Znaczenie liczby dwa stanowi, więc harmonia, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie……Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości……

Magia i znaczenie Twoich Liczb – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ   Aleksandryt….. Jego energia najmocniej wpływa na człowieka, kiedy jest zdenerwowany. Aleksandryt posiada, bowiem swoje moce, powiązane z obiegiem ludzkiej krwi i to zarówno tętniczym jak i żylnym. Jego główną cechą jest uspokajający wpływ na człowieka, sprzyjający osiąganiu zgody i porozumienia…Leczniczo Reguluje prace układu krwionośnego i nerwowego. Wpływa na prawidłowa prace serca.

 Jako Kamień Mocy Wycisza energię Żywiołu Ognia. Bardzo polecany ludziom nadpobudliwym, nerwowym o „krewkim temperamencie „

 Moc Kamieni – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNE KOLORY Jasnozielony i turkusowy…… Energia Zieleni Ma na nas dobroczynny wpływ, uspokaja, wprowadza wewnętrzną równowagę, oczyszcza nasz organizm i wzmacnia jego biologiczne struktury, w końcu jest symbolem natury, symbolem związku człowieka z przyrodą, dlatego silnie działa na psychikę i ośrodki nerwowe, powodując wzmożenie regeneracji i koncentracji, łagodzi odczuwanie strachu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, łagodzi nasze negatywne odczucia……

Energia Kolorów – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

PRZYJAZNE   MIASTA  –  Lizbona, Sewilla, Dublin…….

PRZYJAZNE  KRAJE  –  Portugalia, pustynia Sahara…….

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   KAMBODŻA – ANGKOR WAT

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  KRAKÓW WAWEL DUCHOWA STOLICA POLSKI…..

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY   –   Lilia, biały mak i żonkil……

TWOJE  DRZEWA   –   Wierzba i Jarzębina   Subtelne Energie Drzew – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,subtelna-energia-drzew,279.html

METAL – Platyna…….

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ RYBY – Ryby i morskie ssaki…..

 NIEBEZPIECZEŃSTWA   I   ZAGROŻENIE   –   Ryby są bardzo podatne na alkohol i narkotyki. Łatwo też je wpędzić w kłopoty, często też spotykają niezrównoważonych ludzi.

 

 

Cechy Charakteru Ryb

 

 

Jesteś wrażliwy, obdarzony wyobraźnią, współczujący, gotowy do poświęcenia i pomocy. Częste wśród Ryb jest zainteresowanie muzyką i zdolności taneczne, gdyż mają naturalną grację w ruchach.
Nie jesteś specjalnie praktyczny, gubisz się w rzeczywistości materialnej, nie lubisz myśleć o prozie życia. Precyzja i punktualność nie jest Twoją mocną stroną, dlatego wolisz zwykle wolne zawody, w których nie musisz się trzymać ściśle ustalonych godzin i cudzych nakazów. Nie lubisz zasad i ograniczeń, najlepiej funkcjonujesz w sytuacjach w jakiś sposób płynnych i niesprecyzowanych. Brak dokładności nadrabiasz pomysłowością i intuicją. Kierujesz się uczuciami, a nie rozumem, działasz dość chaotycznie, w sposób zależny od nastroju. Osobom z podkreślonym znakiem Ryb nieraz zdarza się zaczynać jakieś plany, projekty czy prace, a potem ich nie kończą lub wracają do nich po dłuższym czasie, gdy akurat mają przypływ weny.
Masz w sobie dużo dobrej woli, lecz nie jesteś zbyt aktywny i trudno jest Ci się zmusić do działania. Z jednej strony jesteś skory do pomocy i poświęcenia, z drugiej dość powolny i wygodnicki. Twoje podejście do życia zależy od nastroju. Są dni, gdy mógłbyś góry przenosić i ratować cały świat, a są takie, gdy nic nie jest w stanie Cię skłonić do jakiejkolwiek aktywności. Twoje poczucie obowiązku może być niezbyt rozwinięte; uczysz się go dopiero z czasem, nieraz po doświadczeniu przykrych skutków własnych zaniedbań.
Twoją główną wadą jest skłonność do różnego rodzaju ucieczek. Jeśli chodzi o sprawy przykre, wolisz po prostu zamknąć oczy i udawać, że ich nie ma. Uważaj też, by nie stosować alkoholu czy narkotyków jako sposobu na znieczulenie i zapomnienie, gdyż jesteś podatny na nałogi.
W związkach jesteś szczególnie romantyczny, masz skłonność do idealizowania obiektów swoich uczuć. Może to łatwo skończyć się rozczarowaniem, gdy partner nie dorasta do Twoich wyobrażeń. Jesteś skłonny do poświęceń, lubisz czuć się potrzebny, co uzyskujesz przez pomaganie innym. Jednak w tym znaku często spotyka się skłonność do angażowania się w trudne związki, także z osobami uzależnionymi czy w jakiś inny sposób nie radzącymi sobie z życiem. Lepiej rozważyć, czy jesteś w stanie rzeczywiście takiej osobie pomóc, czy też jest możliwość, że pociągnie Cię za sobą, gdyż jesteś bardzo podatny na wpływy.
Zawodowo możesz dobrze czuć się w różnych zajęciach artystycznych, zwłaszcza jako aktor, muzyk, kompozytor lub tancerz. Możesz też sprawdzić się jako lekarz, psycholog lub terapeuta.
Władcą Ryb jest Neptun, planeta ideałów, iluzji i złudzeń, a współwładcą Jowisz. Kolorem Ryb jest jasna zieleń, szaroniebieski oraz barwy rozmyte i nieokreślone. Kamień to perła i akwamaryn. Dniem jest sobota. W organizmie Rybom podlegają stopy i układ limfatyczny; możliwe są związane z nimi problemy zdrowotne oraz skłonność do uzależnień – od alkoholu, narkotyków (choć raczej tzw. miękkich), nikotyny i leków.
Przyjazne dla Ciebie znaki to Rak i Skorpion, gdyż podobnie jak Ty są uczuciowe i kierują się emocjami. Relacje ze spokojnymi Bykami i konserwatywnymi Koziorożcami też powinny układać się dobrze. Z Panną łączy Cię chęć pomagania i bycia przydatnym, lecz możecie się kłócić o punktualność i porządek. Nie najlepiej dogadujesz się z Bliźniętami i Strzelcami, gdyż znaki te mogą wydawać Ci się zbyt powierzchowne

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/ryby/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….