Horoskop urodzeniowy dla Raka na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają..…..

 

22.o6 23.06 24.06 25.06 26.06 27.06 28.06 29.06 30.06 01.07 02.07
03.07 04.07 05.07 06.07 07.07 08.07 09.07 10.07 11.07 12.07 13.07
14.07 15.07 16.07 17.07 18.07   19.07 20.07   21.07  22.07 23.07


Horoskop Urodzeniowy

 

Cancer

 

Rak (22.06 – 22.07)
 

 

Cechy Ogólne

Znak Wodnego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze Rak (Cancer) 21 VII a kończy  9 VIII ….

Słońce przebywa w Zodiaku Raka 21 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Raka 21 czerwca, godz. 07:45

 Słońce wchodzi w znak w chwili przesilenia letniego

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!)….. 

POLARYZACJA   (PŁEĆ )   –    Pierwiastek Żeński ( Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach…..

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ – Woda…… Woda jest źródłem wszelkiego życia, jest nierozerwalnie związana z naszą podświadomością i uczuciami. Podstawową naturą wody jest przepływanie, oczyszczenie, leczenie, ukojenie i miłość. Kształtuje naszą psychikę, nastroje i emocjonalność.

Szczegółowy Opis Twojego Żywiołu – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-wody,262.html

JAKOŚĆ   KARDYNALNA  –   To znaczy że Rak jest otwarty, wrażliwy, sympatyczny, uprzejmy i emocjonalny, posiada wyobraźnię i aktywny, bystry i intuicyjny umysł……Jakość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań, reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego..

PLANETA RZĄDZĄCA – Księżyc: jedyny satelita Ziemi, którego przybywa i ubywa, i który wywiera potężny magnetyczny wpływ. W astrologii, Księżyc rządzi emocjami i intuicyjnym zachowaniem.

CHARAKTERYSTYKA – Rak posiada twardą skorupę, kryjącą miękkie mięso. Przy pierwszej oznace zagrożenia, cofa się do skorupy i zanurza w morzu, gdzie jest bezpieczny.

SYMBOL – Piktogram obrazuje szczypce kraba. Przedstawia też piersi człowieka (piersi to część ludzkiego ciała rządzoną przez znak Raka). Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa okręgi Słońca połączone z dwoma półksiężycami. Księżyce reprezentują pragnienie przechowywania wspomnień i przedmiotów przez Raka; okręgi połączone z księżycami ukazują siłę i energię, wyrażane emocjami i wyobraźnią.

KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Czuję”…..jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego Raka  świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  – To  Koziorożec……Rak to znak domu i życia rodzinnego. Raki szukają bliskich związków i są najszczęśliwsze w znajomym otoczeniu, wśród bliskich. Koziorożec, przeciwność Raka, jest znakiem reputacji i pozycji społecznej. Osoby spod znaku Koziorożca przejmują się swoim wizerunkiem i szukają władzy oraz spełnienia w świecie zewnętrznym.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  RAKA – Piersi i brzuch: Raki uwielbiają jeść i muszą walczyć z przyrostem wagi w późniejszych latach. Są również narażone na dolegliwości żołądkowe, spowodowane stresem i napięciem emocjonalnym.

POMYŚLNY DZIEŃ – Poniedziałek……Urodzeni w poniedziałek Fizycznie Księżyc obdarza białą cerą, pięknymi oczyma, niskim wzrostem i pulchnymi kształtami. Są to osoby, które lubią dom i domowe ciepło, mają dobrą pamięć i bujną wyobraźnię. Posiadają wielki wdzięk, łagodność i wrażliwość. Mogą być zmienne i kapryśne o skłonnościach do załamań psychicznych.

Znaczenie Dni Tygodnia – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE  LICZBY – 3 i 7….. Liczba trzy jest symbolem intuicji, magii, sił twórczych i radości, którą niesie korzystanie z nich. Reprezentuje ona również Czas, składający się z trzech elementów: już poznanego i doświadczonego zwanego Przeszłością, właśnie przeżywanego zwanego Teraźniejszością oraz nieznanego i niepewnego, zwanego Przyszłością. W ten sposób symbolizuje ona przeistaczanie się tego, co znane, aby wyłonić rzeczy nowe i nieznane, czyli siły twórcze drzemiące w każdym z nas……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości…….

Znaczenie Liczb – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ  – Perła zmienia pecha w szczęście i niezgodę w harmonię. Przynosi też wsparcie wpływowych ludzi. Perła została nazwana nie bez racji „Łzami Boga” Jest uznana za Królową drogocennych kamieni, symbol eleganci, majestatu i zamożności. Symbolizuje również delikatność i subtelność. Perły pokazują nam drogę do uczciwości wobec samych siebie. Pokazują nam głębie naszej istoty, pokazują, że cierpienie też może być piękne i mieć głębszy sens, że każde bolesne doświadczenie kryje w sobie szansę rozwoju w kierunku doskonałości??.Leczniczo Sproszkowane leczą dolegliwości serca, układu krążenia oraz zaburzenia psychiczne. Zmieszane z mlekiem zapewniają dobry głos i leczą chorą wątrobę…….

 Jako Kamień Mocy Perły powstają sprawiając ból. Nie zaleca się stosować jako kamieni mocy??

 SZCZEGÓLNE KOLORY  – Morska zieleń i srebrny: połyskliwe kolory wody i księżyca……  Ma na nas dobroczynny wpływ, uspokaja, wprowadza wewnętrzną równowagę, oczyszcza nasz organizm i wzmacnia jego biologiczne struktury, w końcu jest symbolem natury, symbolem związku człowieka z przyrodą, dlatego silnie działa na psychikę i ośrodki nerwowe, powodując wzmożenie regeneracji i koncentracji, łagodzi odczuwanie strachu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, łagodzi nasze negatywne odczucia…...

Znaczenie i Energia Kolorów – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

PRZYJAZNE    MIASTA  –  Wenecja, Amsterdam, Nowy Jork, Algier.

PRZYJAZNE  KRAJE  – Szkocja, Holandia, Nowa Zelandia……

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   KAMBODŻA – ANGKOR WAT ….. 

 (WIECEJ  O  MIEJSCACH  SZCZEGÓLNEJ  MOCY NA  ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  KRAKÓW WAWEL DUCHOWA STOLICA POLSKI…...

 (MIEJSCA   MOCY  W  POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY  –  Róża, Fiołki…. 

TWOJE   DRZEWA  –  Wiśnia, Śliwa, Czereśnia, drzewa bogate w soki….Energie Drzew – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,subtelna-energia-drzew,279.html

METAL – Srebro

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ RAKA –  Małże i skorupiaki.

NIEBEZPIECZEŃSTWA  ZAGROŻENIE – Ludzie spod znaku raka są podatni na wypadki w domu. Są również zagrożeni kradzieżą.

 

 

Cechy Charakteru Raka

 

 

Jesteś niezwykle wrażliwy, ostrożny, nieufny i dość bojaźliwy. Nieraz uciekasz od konfrontacji z życiem chroniąc się w zaciszu własnego domu. Bardzo się przywiązujesz emocjonalnie zarówno do osób, jak i do rzeczy. Źle znosisz wszelkie zmiany, gdyż wtedy czujesz, że tracisz grunt pod nogami. Wolisz to, co bezpieczne i sprawdzone, nawet jeśli nie do końca satysfakcjonujące, od rewolucji i eksperymentów. Kierujesz się przede wszystkim emocjami i bywa, że dajesz im się ponieść tracąc zdrowy rozsądek. Twoją pierwszą reakcją na nowości i zmiany jest zwykle lęk i wycofanie; dopiero po pewnym czasie się z nimi oswajasz i stwierdzasz, że nie są takie straszne. Nie znosisz wszelkiej krytyki i traktujesz ją bardzo osobiście. Mimo wspomnianej wrażliwości i niewielkiej odporności psychicznej, zwykle wiesz czego chcesz i konsekwentnie do tego dążysz, choć nieraz okrężnymi drogami. By uzyskać to co chcesz, nieraz odwołujesz się do emocji lub więzi z kimś, a nawet uciekasz się do wzbudzania poczucia winy.
Nie lubisz się odrywać od przeszłości ani pozbywać przedmiotów, z którymi łączą się Twoje wspomnienia. Nieraz masz sentyment do historii i tradycji oraz dobrą pamięć do przeszłych zdarzeń. Możliwe, że dbasz o więzi rodzinne, pamiętasz o urodzinach, rocznicach itp. i to Ty zwykle jesteś inicjatorem spotkań rodzinnych. Mogą interesować Cię zabytki, antyki, archiwa i pamiątki, gdyż dają Ci poczucie łączności z przeszłością.
Twój sposób myślenia jest dość subiektywny, silnie wpływają na niego emocje oraz osobiste sympatie i antypatie. Masz wielką wyobraźnię oraz możliwe, że także zdolności literackie.
Masz bardzo silne uczucia i potrzebujesz bliskiej osoby, w której możesz je ulokować, lecz nie powinieneś przesadzać z dowodami troski i zainteresowania, gdyż zyskasz opinię nadopiekuńczego i zaborczego. Mówi się, że Raki są macierzyńskie lub ojcowskie. Jednak nie każdy Rak widzi się w roli rodzica; możliwe, że przelewasz swoje instynkty opiekuńcze na partnera, rodzeństwo, przyjaciół czy ulubione zwierzątko, bądź sam stawiasz się w roli osoby oczekującej opieki.
W związkach potrzebujesz przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa, kogoś pewnego i godnego zaufania, na kim możesz się oprzeć. Masz tendencję do długotrwałych związków i jesteś raczej wierny, gdyż nie chcesz niszczyć tego, co dla Ciebie bardzo ważne – stabilności i ciepła rodzinnego. Bywa, że trwasz długo w nie do końca udanych relacjach, gdyż wolisz je od samotności i konieczności porzucenia kogoś, do kogo się przyzwyczaiłeś. Zwróć uwagę, by nie ograniczać i nie przytłaczać partnera swoją opiekuńczością i ciągłym oczekiwaniem dowodów uczuć.
Zajęcia, które mogą być dla Ciebie atrakcyjne, to wszelkie zawody artystyczne, literatura (wielu pisarzy ma Słońce w Raku), aktorstwo, dekoratorstwo wnętrz, a także te związane z opieką – medycyna (szczególnie pediatria), weterynaria, psychoterapia itp.
Władcą Raka jest Księżyc, w astrologii symbolizujący emocjonalność, poczucie bezpieczeństwa, przeszłe uwarunkowania i zmienność. Twój kolor to srebro i perłowa biel; szczęście przynosi perła, koral i kamień księżycowy; dzień tygodnia to poniedziałek. Masz wrażliwy żołądek i piersi, a na kłopoty i stresy najczęściej reagujesz problemami trawiennymi, nadmiernym apetytem lub jego brakiem. Możliwa skłonność do przejadania się i nadwagi.
Sprzyjają Ci Ryby, Skorpiony, Byki i Panny. Z Koziorożcem łączy Cię tradycjonalizm i konserwatyzm; znak ten daje Ci poczucie stabilności, lecz może być dla Ciebie zbyt chłodny i za mało emocjonalny. Niewiele masz wspólnego z Wagą, a z Baranem możesz wręcz wejść w ostry konflikt, gdyż znak ten ma cechy skrajnie sprzeczne z Twoimi.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/rak/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….