Horoskop urodzeniowy dla PANNY na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

 

23.08 24.08 25.08 26.08 27.08 28.08 29.09 30.08 31.08 01.09  02.0
03.09  04.09  05.09  06.09  07.09  08.09  09.09  10.09  11.09  12.09  13.09
14.09  15.09  16.09  17.09   18.09 19.09   20.09 21.09  22.09  23.09 

Hoskop Urodzeniowy Dla Znaku


       Virgo

 

PANNA (24.08 – 22.09)

 

 

Dane Ogólne

Znak Ziemskiego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze Panna(Virgo) zaczyna się 16 IX a kończy 30X ….

Słońce przebywa w Zodiaku Panny 44 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Panny 23 sierpnia, godz. 01:42

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!)….. 

POLARYZACJA  (PŁEĆ)  –  Pierwiastek żeński ( Yin )………  Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach……

DOMINUJĄCY  ŻYWIOŁ  –  Ziemia……  Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły.         

(Więcej o Żywiole Ziemi) http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-ziemi,261.html

JAKOŚć   ZMIENNA…… A to oznacza że  Panna jest skryta, skromna, praktyczna, wybredna i pracowita, analityczna i skrupulatna, szuka wiedzy i zrozumienia……. Jakość zmienna symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii…..Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom oraz innowacyjnością……

DOMINUJĄCA  PLANETA  – Merkury starożytny bóg komunikacji i handlu. W astrologii Merkury rządzi inteligencją i rozsądkiem, ale też daje predyspozycje do bardzo nerwowego temperamentu.

CHARAKTERYSTYKA   dla  symbolizmu  dziewica oznacza czystość, skromność, pracowitość, a także poświęcenie się i swych talentów w pomaganiu innym.

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE   dziewicę, bo przedstawia ludzkie narządy rozrodcze zamknięte i nienaruszone. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to prosta linia, połączona z dwoma zakrzywionymi liniami, z których jedna się krzyżuje. To oddaje mądrość połączona z uczuciem i emocją, i skrzyżowane z praktycznością.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  –  ” Analizuję jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego Panny świata…….

PRZECIWIEŃSTWO   –  To  Ryby….Panna jest znakiem pracy i samodoskonalenia. Osoby spod tego znaku to perfekcjoniści, którzy rozkładają fakty na czynniki pierwsze, by znaleźć prawdę i zdobyć wszystkie dostępne informacje. Ryby, przeciwieństwo Panny, to znak iluzji i oszukiwania siebie. Osoby spod znaku Ryb są skłonne do ma-rzycielstwa, używania wyobraźni, ogólnikowości, oszukiwania siebie i eska-pizmu.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  PANNY  – Układ nerwowy i jelita: Panny są podatne na choroby wywoływane stresem i napięciem nerwowym. Szczególnie narażone są na wrzody i choroby przemiany materii…….

POMYŚLNY  DZIEŃ  –  Środa…… Urodzeni w tym dniu są  grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami.

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  3 i 5 …..Liczba trzy jest symbolem intuicji, magii, sił twórczych i radości, którą niesie korzystanie z nich. Reprezentuje ona również Czas, składający się z trzech elementów: już poznanego i doświadczonego zwanego Przeszłością, właśnie przeżywanego zwanego Teraźniejszością oraz nieznanego i niepewnego, zwanego Przyszłością. W ten sposób symbolizuje ona przeistaczanie się tego, co znane, aby wyłonić rzeczy nowe i nieznane, czyli siły twórcze drzemiące w każdym z nas…….Piątka to liczba podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Symbolizuje ona nieustanny ruch i zmianę. Znaczenie liczby 5 wskazuje na ogrom chaosu w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmiana, dzikość i nieprzewidywalność wiążą się także z omylnością i poszukiwaniem.

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ  –  To Szafir Symbol kopuły nieba „Pieczęć Mądrości”, „Król Klejnotów” to silny i opiekuńczy kamień niesie wiarę i spokój. Usuwając chaos i złudzenia, rozpraszając zwątpienie i trudności, pozwala zrozumieć ludzką naturę, Daje czystość myśli, polot, intuicje, wytrwałość, pokorę i pogodę ducha. Jest kamieniem mocy dla mędrców i zakochanych. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia. Pomaga utrzymać rytm oddechu podczas medytacji. Chroni przed zdradą, zasadzką i skrytobójstwem….

Leczniczo Szafir to najskuteczniejsze lekarstwo przeciw truciźnie, pozwala zachować siły, uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu ? chroni przed złą energią, woda szafirowa zapobiega przedwczesnej starości, łagodzi nerwowość i bezsenność, wspiera przy leczeniu chorób psychicznych i zaburzeń umysłowych.

Jako Kamień Mocy – Równoważy ciała subtelne człowieka na poziomie energetycznym, zwiększa zdolności nadzmysłowe…..

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNE  KOLORY  –   Ciemno niebieski, granatowy i szary….. Koloru Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE   MIASTA  –  Paryż, Boston, Heidelberg, Strasburg….

PRZYJAZNE  KRAJE  –  Turcja, Grecja, Kreta, Indie Zachodnie…..

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   Kamienny Krąg Stonehenge  Wielka Brytania….

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Kamienne Kregi Pomorza związane z siłami Ziemi…….

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY  –  Powój i bratek……

TWOJE   DRZEWA  –  Wszystkie drzewa, na których rosną orzechy……. (SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL  –  Rtęć

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  PANNĘ – Małe zwierzęta domowe.

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I  ZAGROŻENIA  – Panny czasem wzbudzają gniew i gwałtowność u innych z powodu swej skłonności do wtrącania się, krytykowania i niewzruszonej postawy.

 

Cechy Charakteru Panny

 

Charakteryzujesz się starannością, pilnością, dokładnością i dbałością o szczegóły. Główną zasadą Twojego życia jest porządkowanie, układanie i segregowanie, eliminacja tego co zbędne i szkodliwe oraz ciągłe ulepszanie siebie (bywa, że i innych). Masz potrzebę udzielania rad; nie zawsze potrafisz się pogodzić z tym, że ktoś ich nie chce i nie potrzebuje. Jesteś dość krytyczny, co wynika z perfekcjonizmu i dostrzegania wszystkiego, co odbiega od Twojego wewnętrznego wzorca ideału. Masz też zdolność zauważania detali, które dla innych są nieistotne. Czasem gubisz się w tych detalach zatracając sens i obraz całości tego, czym się zajmujesz, co spowalnia Twoje działanie. Kierujesz się bardziej rozumem niż sercem, wszystko rozważasz i planujesz, trudno Ci się zdobyć na spontaniczność. Twoją mocną stroną jest rozwaga, zdrowy rozsądek i samodyscyplina.
Zapewne masz silną potrzebę życia w zgodzie z naturą, interesujesz się zdrowiem, dietetyką i ekologią. Możesz mieć upodobanie do produktów jak najmniej przetworzonych i nie zawierających chemii – w każdym razie jest to dla Ciebie ważniejsze niż dla przeciętnego człowieka. Poddajesz starannej selekcji to, co dostarczasz swojemu organizmowi. Możesz wręcz popaść w ortoreksję, czyli obsesję na punkcie zdrowego odżywiania i jakości zjadanych przez Ciebie produktów. Sprawy ciała są dla Ciebie ważne i zwykle o nie dbasz; bardziej niż inni potrafisz poddać się reżimowi dietetycznemu czy zmusić do regularnych ćwiczeń. Podobnie jak inne znaki żywiołu ziemi (Byk i Koziorożec) jesteś wyczulony na wrażenia fizyczne, choć u Ciebie przybiera to nieraz formę wrażliwości na najdrobniejszą niewygodę (słynna księżniczka na ziarnku grochu mogła mieć Słońce w Pannie).
Lubisz skromność i ład, natomiast wyobraźnia i polot są dla Ciebie mniej ważne. Nie lubisz zbytnio zwracać na siebie uwagi i nie przepadasz za tym, co okazałe. Bywa, że mieszkasz w spartańskich warunkach lub prostych, nowoczesnych, wręcz laboratoryjnych wnętrzach z mnóstwem przestrzeni. Możesz być życiowym minimalistą, a nawet skąpcem. Typowa jest też obawa przed zarazkami i przesadna wręcz dbałość o higienę. U Panien zdarzają się nerwice natręctw, np. przymus nieustannego mycia rąk i tym podobne rytuały.W związkach jesteś bardzo oddany i gotowy do pomocy, ale cechuje Cię nieraz zbytni krytycyzm wobec partnera lub partnerki. Osoba ta może odnieść wrażenie, że jest dla Ciebie zbyt niedoskonała. Warto więc czasem przymknąć oko na ludzkie słabości i nie zwrócić uwagi na krzywo powieszony ręcznik czy nie zmyte naczynia – w przeciwnym razie kłótnie mogą być częste. Możliwe, że wiążesz się z rozsądku, bardziej ze względów praktycznych niż romantycznego uczucia.Zawodowo masz predyspozycje na lekarza, pielęgniarkę, farmaceutę, dietetyka, księgowego, matematyka, archiwistę, bibliotekarza, krytyka lub biologa. Jesteś dokładnym i sumiennym pracownikiem, uważaj jednak, by nie popaść w pracoholizm i nie dać się wykorzystywać.Władcą Panny, podobnie jak Bliźniąt, jest Merkury, który tu podkreśla bardziej analityczne i konkretne zastosowanie umysłu. Twoim kolorem jest zielony, granatowy i brązowy oraz różne kolory neutralne, mało wyraziste; kamieniem szafir, jaspis i według niektórych źródeł topaz. Dniem tygodnia jest środa. Masz wrażliwe jelita i śledzionę, stąd podatność na choroby tych narządów.Przyjazne znaki to rzeczowe i rozsądne Byki i Koziorożce, a także Raki i Skorpiony. Z Rybami łączy Cię gotowość do poświęcenia, lecz nieco odstrasza ich chaos w działaniu. Strzelce i Bliźnięta są dla Ciebie zbyt roztrzepane, nieporządne i niepraktyczne.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/panna/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….