Horoskop urodzeniowy dla Lwa na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

23.07 24.07 25.07 26.07 27.07 28.07 29.07 30.07 31.07 01.08 02.0
03.0 04.0 05.0 06.08  07.0  08.08 09.08  10.08  11.08  12.08  13.08 
 14.08 15.08   16.08  17.08  18.08 19.08   20.08 21.08   22.08 23.08 


Horoskop Urodzeniowy

 

   Leo

 

Lew (23.07 – 23.08)

 

DANE OGÓLNE

Znak Ognistego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Lwa (Leo) 10 VIII a kończy 15 IX,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Lwa 37 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Lwa 22 lipca, godz. 17:36……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA  ( PLEĆ )  –  Pierwiastek Męski  ( Yang )…… Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach…….

DOMINUJĄCY  ŻYWIOŁ  –  Ogień……  Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry….. i na odwrót, dobry może stać się złym….ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą….. 

Cech Żywiołu Ognia – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-ognia,264.html

JAKOŚĆ STAŁA  – Lew jest entuzjastyczny, wylewny i twórczy, hojny i ekstrawagancki, dogmatyczny i stały w opiniach…..Jakość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy……Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku……..

DOMINUJĄCA  PLANETA  W ZNAKU  – Słońce: centrum naszego układu słonecznego, gwiazda, która płonie intensywnym ogniem i dostarcza nam światło, ciepło i energię. W astrologii Słońce ma najpotężniejszy wpływ, obdarzając witalnością i władzą.

CHARAKTERYSTYKA  SYMBOLIZMU LWA     królewski, odważny, dominujący, czasem leniwy. Posiada szlachetność i dumę.

SYMBOL PIKTOGRAM  obrazuje dwie zastawki ludzkiego serca części ludzkiej anatomii rządzonej przez znak Lwa. Jest to też grecki symbol pierwszej litery słowa Lew. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa niepełne okręgi Słońca połączone z półksiężycem. Oznacza to siłę, czerpaną zarówno z intelektu, jak i emocji.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  – „Będę” …. Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego  świata…….

PRZECIWIEŃSTWO   –  To Wodnik….Lew jest znakiem rządzącym przyjemnością i kreatywnością. Osoby spod znaku lwa oczekują tego, co mogą dostać od życia i mają skłonność do dominacji. Wodnik, przeciwieństwo Lwa, jest znakiem nadziei i życzeń, a także wyższych aspiracji rodzaju ludzkiego. Ludzie spod znaku Wodnika zajmują się większymi ideami, humanitarnymi pojęciami i są bardziej beznamiętni i powściągliwi w swych związkach.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  LWA – Plecy, kręgosłup i serce: Napięcie emocjonalne i nadmierny wysiłek fizyczny powodują u Lwów dolegliwości pleców i kręgosłupa.

POMYŚLNY DZIEŃ  –  Niedziela…… Urodzeni w niedzielę Zazwyczaj są szczęśliwymi ludzimi. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają swej wartości. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą.

SZCZĘŚLIWE  LICZBY  –  8  i  9…...Znaczenie liczby osiem związane jest z przedsięwzięciami i ich sukcesem. Symbolizuje determinację i wytrwałe dążenie do celu, a także uporządkowanie spraw niezbędne do jego osiągnięcia. W Chinach jest uważana za liczbę bardzo szczęśliwą. Łączy w sobie dwie cechy: jest liczbą parzystą, co symbolizuje pełnię i jednocześnie jest największą cyfrą parzystą, stąd jej znaczenia dotyczące sukcesu i realizacji celów……. Dziewiątka reprezentuje stan osiągnięcia pełni w jakiejś dziedzinie. Związana jest z wysokim poziomem rozwoju intelektualnego, emocjonalnego bądź duchowego. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Jej znaczenie związane jest z wynalazczością, pomysłowością i skutecznością. Jest to liczba zamykająca cykl numerologiczny a tym samym stawiająca podstawy do rozpoczęcia kolejnego.

 Magiczne Znaczenie Liczb – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ – Rubin……. Kamień życia. Symbol pierwotnej miłości i powodzenie w miłości, symbolizuje trwałe więzy życia oraz oczyszczenia i metamorfozy na wyższy poziom odczuwania, empatii. Symbolizuje naszą sexualność jako pierwotną siłę, ale i uniwersalną miłość do wszystkiego i wszystkich aż po duchowe zjednoczenie z uniwersum…… Rubiny potrafią zmieniać kolor sygnalizując tym nadchodzące kłopoty lub nieszczęścia?? Leczniczo Reguluje przepływ energii, zwiększa potencjał twórczych sił człowieka, doładowuje nas chęcią do życia

 Jako Kamień Mocy Polecany wszystkim, co mają poczucie, że się już wypalili, doładowuje nas energią ognia…..

MOC Kamieni – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNY   KOLORY   DLA  LWA  –  Pomarańczowy…….Energia Pomarańczowego; Zwiększa naszą chęć życia, pozwala optymistycznie patrzeć na świat, dodaje energii, wytrwałości, inspiracji, kreatywności, twórczości, zwiększa naszą ogólną witalność i ochotę do życia, przeżywania nowych doznań, nowych emocji….

Znaczenie i Energia Kolorów – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

PRZYJAZNE   MIASTA Rzym, Praga, Damaszek, Hollywood…..

PRZYJAZNE   KRAJE  – Francja, Włochy, Rumunia……

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   PIRAMIDY W GIZIE  EGIPT  ( Dom Ognistego Króla Zwierząt  Lwa )……. 

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Święty Krzyż  Na  Łysej Górze ……

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY Słonecznik, żąkile i nagietek.

DRZEWA  DAJĄCE  SIŁĘ  –  Drzewo pomarańczy i wszystkie drzewa cytrusowe……

SUBTELNE Energie Drzew – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,subtelna-energia-drzew,279.html

METAL  –   Złoto to ulubiony kruszec królów a więc i Lwa……

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ LWA   –  To wszystkie koty, oswojone i dzikie…….

NIEBIEZPIECZEŃSTWA  I  ZAGROŻENIA  –  Lwy mają skłonność do napuszonego i wyzywającego zachowania i często nieświadomie prowokują innych do impulsywnej przemocy. Są też narażone na oszczerstwa i zniesławienie.

 

Cechy Charakteru Lwa

 

Jesteś optymistyczny, entuzjastyczny, dumny i pełen godności, obdarzony silną wolą. Mówi się, że Lew jest królewskim znakiem – i rzeczywiście, masz w sobie coś władczego i majestatycznego, oczekujesz pochwał i zaszczytów. Lubisz zwracać na siebie uwagę i jak najlepiej się prezentować. Jesteś wspaniałomyślny i serdeczny, potrafisz być bardzo szczodry, lecz bywa, że pomagając komuś kierujesz się własnym przekonaniem o tym, co jest dla niego dobre, a nie dostrzegasz jego rzeczywistych potrzeb. Możesz być naiwny i łasy na pochlebstwa. Gdy ktoś wie, jak Cię podejść, może wiele od Ciebie uzyskać; uważaj więc na ludzi przebiegłych, którzy będą chcieli to wykorzystać.
Jesteś dość prostolinijny, nie masz w sobie wiele chytrości i sprytu; zresztą zapewne uważasz, że zakulisowe metody walki są poniżej Twojej godności i wszystko należy załatwiać wprost. Jednak nie zawsze jesteś w stu procentach szczery, gdyż masz skłonność do pozerstwa, robienia dobrej miny do złej gry i kreowania siebie takim, jak chciałbyś być postrzegany.. Trudno Ci się przyznać do błędu lub do tego, że sobie z czymś nie radzisz, gdyż uderza to w Twoje ego i kłóci się z wizerunkiem, jaki chciałbyś przedstawiać. Przez to potrafisz uparcie tkwić w niesatysfakcjonującej sytuacji lub realizować plan skazany z góry na niepowodzenie, bo wycofanie się oznaczałoby, że się myliłeś.
Jesteś subiektywny w sposobie myślenia i mówienia. Uwielbiasz wygłaszać swoje zdanie i zawsze mieć ostatnie słowo. Nieraz sprowadzasz rozmowy na swoje doświadczenia i zapatrywania oraz wiele zdań zaczynasz od „ja”. Masz tendencje do używania przesadnych sformułowań oraz dramatyzowania swoich przeżyć.
Możliwe, że lubisz zwracać na siebie uwagę także wyglądem. Wiele Lwów ma okazałą posturę i bujne włosy sprawiające wrażenie lwiej grzywy. Panie spod tego znaku nieraz noszą jaskrawe kolory i okazałą biżuterię.
W związkach przede wszystkim chcesz partnera olśnić i oczarować. Uważaj jednak, by nie grać kogoś, kim nie jesteś, gdyż i tak wyjdzie to na jaw – w końcu partner powinien kochać Ciebie, a nie graną przez Ciebie rolę. Lubisz potwierdzać swoją wartość przez flirty i romanse – dostajesz wtedy sygnał, że jesteś dla kogoś atrakcyjny. Uważaj aby, szukając poklasku i czyjegoś zachwytu Twoją osobą, nie doprowadzić do zdrady i nie zawieść zaufania partnera.
Jeśli chodzi o zawody, możesz sprawdzić się jako aktor, wokalista, na jakimś stanowisku kierowniczym lub w branży reklamowej. Masz dużą potrzebę tworzenia czegoś własnego, by wyrażać swoje ja; możesz więc w jakiś sposób realizować się artystycznie. Mówi się, że Lwy lubią dzieci i są wobec nich wyrozumiałe, więc możliwe, że zechcesz być nauczycielem lub przedszkolanką.
Metalem Lwa jest złoto, kamieniem – diament, a kolorem – złoty i pomarańczowy oraz wszelkie jaskrawe, żywe, zwłaszcza ciepłe barwy. Dzień tygodnia to niedziela. Twojemu znakowi podlega serce i układ krwionośny. Lwy mają skłonność do nadciśnienia, chorób serca i krążenia.
Przyjazne dla Ciebie znaki to Baran, Strzelec, Bliźnięta i Waga. Wodnik jest dla Ciebie interesujący, ale nieco zbyt zdystansowany i bezosobowy oraz mało skłonny do oddawania Ci hołdów. Skorpiony i Byki nie są Ci przychylne.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/lew/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….