Horoskop urodzeniowy dla  KOZIOROŻCA  na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

22.12 23.12 24.12 25.12 26.12 27.12 28.12 29.12 30.12  31.12  01.01 
02.01  03.01  04.01  05.01  06.01  07.01  08.01  09.01  10.01  11.01  12.01 
13.01  14.01  15.01  16.01  17.01  18.01  19.01  20.01  21.12   00.00

 

Horoskop Urodzeniowy  Dla Znaku 

 

 Capricornus

 

Koziorożec (22.12 – 19.01)

 

Charakterystyka Ogólna

Znak Ziemnego Trygonu 

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Koziorożec (Capricornus) 19 I  a kończy 15 II,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Koziorożea 28 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak 21 grudnia, godz. 18:47 Słońce wchodzi w znak w chwili przesilenia zimowego… („wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!)…..

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Żeński ( Yin )…… Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach……

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ – Ziemia…..  Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły……         

(Więcej o Żywiole Ziemi) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-ziemi,261.html

JAKOŚĆ   KARDYNALNA …. A to oznacza że Koziorożec jest skryty, rozważny, cierpliwy, używa strategii zamiast siły, szuka bezpieczeństwa, jest zachłanny, zdyscyplinowany, zdeterminowany i szybko wykorzystuje okazje…..Jakość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań…..Jakość ta reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki rozpoczynające nowe pory roku. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego……

DOMINUJĄCA  PLANETA  – Saturn: rzymski bóg, który nadzorował żniwa. W starożytnych czasach, najdalsza planeta znanego wszechświata. W astrologii Saturn reprezentuje przeszkody, ograniczenia, dyscyplinę i odpowiedzialność.

CHARAKTERYSTYKA  DLA SYMBOLIZMU  KOZŁA  – To pewnie stąpające zwierzę, które jest zdolne wspinać się wysoko, wykorzystując każde oparcie. Kozioł tryknięciem usuwa z drogi przeszkody.

SYMBOL TO  PIKTOGRAM,  OBRAZUJE    Brodę kozła w kształcie litery V i zakrzywiony ogon ryby….  Morskiego Kozła, który był starożytnym symbolem Koziorożca. Jest także przedstawieniem ludzkiego kolana i okrągłej rzepki, części anatomii, którą rządzi Koziorożec. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif to dwie proste linie, które się spotykają, połączone z okręgiem i półksiężycem. Oznacza to połączenie władzy i odpowiedzialności spotęgowane energią i namiętnością.

KLUCZOWE WYRAŻENIE   – „Używam”  jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego Koziorożca świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  –   To Rak…..Koziorożec jest znakiem rządzącym reputacją, karierą, pozycją społeczną. Osoby spod tego znaku szukają honoru, pochwał i akceptacji w świecie, ale mają skłonność do skrytości i rezerwy w osobistych związkach. Rak, znak przeciwny do Koziorożca, jest znakiem zacisza domowego i życia rodzinnego. Raki czerpią poczucie bezpieczeństwa z miłości i bliskości partnerów i członków rodzin….

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  KOZIOROŻCA  – To Kości, stawy i kolana: osoby spod znaku Koziorożca często mają piękne rysy, ale są podatne na sztywnienie stawów, reumatyzm i problemy ortopedyczne.

POMYŚLNY   DZIEŃ  –  Sobota…..  Urodzeni w sobotę rozwijają się wolniej niż ich bracia z pozostałych dni, ale z głębokim przemyśleniem. Traktują życie poważniej i później osiągają spełnienie. Najczęściej druga połowa ich życia jest dużo lżejsza i przyjemniejsza. Potrzebują cierpliwości – im dłużej zajmują się jakąś sprawą, tym lepszy rezultat przyniesie. Czasem mogą być osobami chłodnymi, zdolnymi do karania innych.

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  2  i  8…….Dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw symbolizowane przez Yin i Yang. Starożytni mędrcy doskonale zdawali sobie sprawę, że właściwe funkcjonowanie świata i człowieka zapewniane jest przez współdziałanie przeciwstawnych sił i tendencji. Znaczenie liczby dwa stanowi, więc harmonia, porządek, umiejętność zatroszczenia się nie tylko o siebie, ale i o innych ludzi, umiejętność godzenia skłóconych poprzez podejmowanie się mediacji, a również równowaga i umiarkowanie…….Piątka to liczba podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Symbolizuje ona nieustanny ruch i zmianę. Znaczenie liczby 5 wskazuje na ogrom chaosu w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmiana, dzikość i nieprzewidywalność wiążą się także z omylnością i poszukiwaniem……

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ   –  Granat…..Głęboka czerwień Granatu daje siłę woli, wiarę w sukces i w własne możliwości daje nam wiarę w siebie, budząc w nas radość z działania, zapewnia wytrwałość aż do końca naszych zamiarów.Wielkie źródło witalnej siły, pobudza seksualną energię i przekształca ją w konstruktywną siłę, otwiera nam oczy na ukryte prawdy , na nas samych, wszystko wtedy zaczyna nam się jawić w innym świetle. Chroni przed nieszczęściami i niebezpieczeństwami. Przestrzega wizjami.Leczniczo Wspomaga komórki naszej krwi, pozytywnie wpływa na choroby serca, skóry, stany zapalne, pomaga przy anemii, wzmaga popęd płciowy likwidując impotencję….

 Jako Kamień Mocy Czerpie i ogniskuje swoją moc z Żywiołu Ognia wzmacniając nasze ciało jego właściwościami……

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNE KOLORY   –  Ciemnozielony i brązowy……,Ma na nas dobroczynny wpływ, uspokaja, wprowadza wewnętrzną równowagę, oczyszcza nasz organizm i wzmacnia jego biologiczne struktury, w końcu jest symbolem natury, symbolem związku człowieka z przyrodą, dlatego silnie działa na psychikę i ośrodki nerwowe, powodując wzmożenie regeneracji i koncentracji, łagodzi odczuwanie strachu, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, koi nerwy, łagodzi nasze negatywne odczucia……

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE   MIASTA  Oksford, Boston, Bruksela, Chicago, Montreal……

PRZYJAZNE   KRAJE  – Meksyk, Afganistan, Bułgaria, Indie……

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   Kamienny Krąg Stonehenge  Wielka Brytania….

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Kamienne Kregi Pomorza związane z siłami Ziemi…….

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY –  Goździk i bluszcz…….

TWOJE   DRZEWA  – Sosna, wiąz i topola…..(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html.

METAL – Ołów…..

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  KOZIOROŻCA  – Kozły i zwierzęta z kopytami.

NIEBEZPIECZEŃSTWA   I   ZAGROŻENIE  – Inni ludzie mogą chować urazy z powodu chłodu i rezerwy Koziorożca. Tajemnice przeszłości często są używane przeciwko Koziorożcom.

 

 

Cechy Charakteru Koziorożca

 

 

 

Jesteś odpowiedzialny, kompetentny, wiarygodny, ambitny, lecz możesz sprawiać wrażenie chłodnego i zdystansowanego. Lubisz mieć kontrolę nad rzeczami i ludźmi. Jesteś ukierunkowany na cel, do którego konsekwentnie dążysz. Zwykle już w młodym wieku wiesz, co zamierzasz robić w przyszłości. Jesteś pilny, poważny, zapewne od najmłodszych lat przyzwyczajony do obowiązków i odpowiedzialności. Liczy się dla Ciebie przede wszystkim obowiązek, a przyjemności i kontakty towarzyskie są na dalszym planie, o ile w ogóle znajdujesz na nie czas.

W młodości często sprawiasz wrażenie starszego niż jesteś, natomiast w dojrzałym wieku wyglądasz zwykle młodziej, gdyż dopiero wtedy uczysz się relaksować i dystansować od życia. Dzieci Koziorożce nieraz tak naprawdę nie potrafią być dziećmi, gdyż są nad wiek poważne i sprawiają wrażenie „młodych starych” – bywają nawet bardziej rozsądne od otaczających je dorosłych.
Twoje relacje z ludźmi podlegają kryterium użyteczności. Nie przepadasz za towarzyskimi pogawędkami o niczym; inni ludzie są często dla Ciebie środkiem do realizacji własnych celów, więc możesz być odbierany jako wyrachowany.
Bywa, że jesteś niezwykle uparty i obstajesz przy swojej opinii tylko dlatego, by postawić na swoim. Boisz się okazywać uczucia zakładając, że są one oznaką słabości i że w ten sposób dałbyś innym władzę nad sobą. Nieraz nie masz tolerancji dla cudzego lenistwa czy folgowania sobie, gdyż zakładasz, że skoro Ty jesteś zdolny do wyrzeczeń i ograniczeń, to inni też powinni.
Ciągle wytyczasz sobie cele i zadania do wykonania. Możesz mieć nawet zadaniowe podejście do rozrywek i spędzania wolnego czasu, np. narzucasz sobie konieczność przeczytania określonej liczby stron książki dziennie lub osiągnięcia określonego wyniku w sporcie – nie dlatego, że to lubisz, ale dlatego, że źle się czujesz próżnując i nie doskonaląc się. Dobrze by było, byś nauczył się od czasu do czasu po prostu nic nie robić bez poczucia winy i odkryć, że to może być przyjemne.
W związkach szukasz osób poważnych, dojrzałych, dających poczucie pewności, lub wręcz przeciwnie, bezradnych, nieco dziecinnych, sprawiających wrażenie, jakby nie mogły sobie poradzić bez Ciebie. Bywa, że bardziej kierujesz się rozsądkiem niż sercem. Masz tendencję do długich i trwałych związków.
Zawodowo Koziorożec to biznesmen, polityk, prawnik lub inżynier. Możesz też mieć predyspozycje do zajmowania się historią, rzeźbą, budownictwem i architekturą. Mogą Ci również odpowiadać zawody związane z ziemią, np. rolnik czy górnik.
Planetą władającą Koziorożcem jest Saturn, symbolizujący ograniczenia, normy i struktury, dojrzałość i doświadczenie. Dniem jest sobota, kolorem – czarny, brąz, grafit i ogólnie ciemne kolory, metalem ołów, a kamieniem onyks. Części ciała to kolana, stawy i układ kostny; choroby to bóle stawów i korzonków, problemy skórne oraz dolegliwości wynikające z przepracowania.
Dobre porozumienie powinieneś mieć z Pannami i Bykami, które dzielą z Tobą konkretne i praktyczne podejście do życia. Ryby i Skorpiony też są przyjazne. Raki są podobnie jak Ty konserwatywne, ale ich emocjonalność bywa dla Ciebie męcząca. Wagi i Barany są dla Ciebie zbyt powierzchowne i mają zupełnie inne priorytety w życiu niż Ty, więc szanse na porozumienie są niewielkie.

 Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się, horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938r

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/koziorozec/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….