Horoskop urodzeniowy dla Byka na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

 

21.04 22.04 23.04 24.04 25.04 26.04 27.04 28.04 29.04 30.04 01.05
02.05   03.05 04.05  05.05  06.05  07.05   08.05 09.05  10.05  11.05  12.05 
13.05   14.05  15.05 16.05  17.05  18.05  19.05  20.05  21.05   20.04

 

Horoskop Urodzeniowy Dla Znaku

 

Taurus

 

Byk 21.04-21.05 

 

Charakterystyka Ogólna

Znak Ziemskiego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Byk (Taurus) 14 V a kończy 19 VI,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Byka 38 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Byka 20 kwietnia, godz. 00:43……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

 

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )  –  Pierwiastek Żeński  (Yin )….. Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach.

DOMINUJĄCY ŻYWIOŁ  –   Ziemia…….  Żywioł ziemi to pierwotny żywioł najbliższy podstawowej naturze człowieka, to dzięki żywiołowi ziemi świat jest realny i twardy, to dzięki niemu istnieją wszelkie prawa, zasady i reguły. ……

 (Więcej o Żywiole Ziemi) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-ziemi,261.html

JAKOŚĆ   STAŁA  –   Oznacza to Byk jest spokojny, serdeczny, cierpliwy, stały, zdecydowany, praktyczny, uparty i oporny na zmiany……akość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy……. Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku…….

DOMINUJĄCA   PLANETA   –  To  Wenus: rzymska bogini piękna, sztuki, przyjemności i uczuć. W astrologii, wpływ Wenus skłania do umiłowania luksusu i wyjątkowych zdolności twórczych……..

CHARAKTERYSTYKA   SYMBOLU   BYKA   – silny, uparty, ciężki, może być zarówno gwałtowny, jak i delikatny……

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE  ROGI I GŁOWĘ BYKA  –   Przedstawia też brodę i jabłko Adama ludzkiego gardła gardło jest częścią ludzkiego ciała rządzoną przez znak Byka. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to półksiężyc tworzący naczynie, spoczywający na okręgu Słońca. Naczynie oznacza siłę materialną i bogactwo pochodzące od siły woli.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  –„Mam”…..Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata…….

PRZECIWIEŃSTWO   –  To Skorpion……..Byk jest znakiem posiadania i pieniędzy. Osoby pod nim urodzone wysoko cenią gromadzenie dóbr i znane są z tego, że kurczowo trzymają się swojej własności. Skorpion, przeciwny Bykowi, to znak dziedziczenia i dzielenia się. Bogactwo zodiakalnych Skorpionów jest raczej duchowe niż materialne, i chętnie dzielą się nim z innymi, ucząc, pisząc czy lecząc.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  BYKA   –  To Szyja i gardło, wielu ludzi spod tego znaku ma piękne głosy. Ale są podatni na przeziębienia, zapalenia krtani, bóle gardła i problemy z tarczycą.

POMYŚLNY DZIEŃ  –   Piątek….  Urodzeni w piątek są bogaci, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE   LICZBY  –  4 i  6……Czwórka to liczba stabilności i porządku. Wszystkie procesy, nawet te bardzo dynamiczne zachodzą w pewnych ramach czasowych i przestrzennych (cztery strony świata, cztery pory roku). Ramy te pozostają niezmienne. Cyfra 4 oznacza również dom, spokój i solidność. Reprezentuje także powtarzalność i nieuchronność……..Znaczeniem liczby sześć jest równowaga, harmonia, miłość i prawda. Symbolizuje ona natchnienie i pomysły pojawiające się w naszym umyśle w chwilach relaksu, odprężenia i wewnętrznej harmonii. Liczba ta przypomina również swoim znaczeniem o konieczności wybaczania, które łatwiej przychodzą nam właśnie w lżejszych stanach świadomości…….

  (Więcej o magi liczb)  –        http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ  –  Szmaragd…….. Symbolizuje siły wzrostu i regeneracji na wszystkich płaszczyznach, stałość i wierność w miłości a w przypadku zdrady jednego z małżonków jasnozielona barwa kamienia zmieniała się w brudno brązową. Łączy nas z siłami przyrody pozwalając dostrzec jej piękno, otwiera również świadomość związku człowieka z naturą. Ma magiczną moc przyciągania płci przeciwnej dodając swoim właścicielom atrakcyjności i zmysłowości. Wzmacnia naszą empatie i obdarza nas altruizmem, nadaje dostojeństwa, wzmacnia pamięć i mentalną pojemność. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia?..Leczniczo Posiada właściwości bakteriobójcze, reguluje ciśnienie krwi i prace serca, poprawę pamięć, pomaga przy epilepsji, reumatyzmie?…

 Jako Kamień Mocy Łączy w sobie energię Słońca i Ziemi a jego moc przepełnia całą naszą istotę……

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNE  KOLORY  –  Jasnoniebieski i fioletoworóżowy, łagodne kolory elegancji i delikatności……  Kolor Niebieskiego wycisza i regeneruje system nerwowy. Kolor niebieski to kolor marzycieli, oddanych ideałom wolności i niezależności, daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Energia tego koloru na tyle uspokaja nasz organizm, że jest to najlepszy kolor do sypialni zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wycisza i uspokaja….

(WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html

PRZYJAZNE  MIASTA  –   Dublin, Lipsk…..

PRZYJAZNE   KRAJE  –  Irlandia, Szwajcaria, Grecja…… 

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   Kamienny Krąg Stonehenge  Wielka Brytania….

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Kamienne Kregi Pomorza związane z siłami Ziemi…….

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE  KWIATY – Fiołek i mak.

TWOJE  DRZEWA  – Cyprys i Jabłoń……….(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html

METAL –  Miedź

ZWIERZĘTA  RZĄDZONE  PRZEZ  BYKA  –  Bydło…..

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I   ZAGROŻENIE   –  Miłość i pieniądze nierzadko wpędzają w kłopoty osoby urodzone pod znakiem Byka. Byki często skłócają innych i doprowadzają kochanków do pasji z powodu swej upartości i zaborczości.

 

Opis Charakteru Byka

 

Twoim życiem rządzi zasada przyjemności i wygody oraz dążenie do szczęścia w konkretnym, fizycznym wymiarze. Jak mało kto potrafisz docenić dobre jedzenie i picie, miłe zapachy i piękne widoki. Zapewne lubisz jeść, gdyż zmysł smaku jest dla Ciebie bardzo ważny. Możliwe, że bardziej zwracasz uwagę na smak i estetykę potraw niż na ich walory dietetyczne. Nie lubisz sobie odmawiać czegoś co lubisz i możesz mieć słabość do słodyczy, ciast i deserów. Lubisz też miękkie, wygodne stroje, ładne, przytulnie urządzone wnętrza, przyjemne zapachy i wszystko, co daje zaspokojenie Twym zmysłom. Bardzo ważny jest też dla Ciebie dotyk, czy to w formie masażu, czy okazywania uczuć między bliskimi osobami, czy też sposobu poznawania rzeczywistości.
Nie jesteś specjalnie aktywny i nie lubisz działać w sensie fizycznym. Lubisz leniuchować i długo się wysypiać; czasem trudno ruszyć Cię z miejsca i nakłonić do działania. Możesz w życiu wiele dokonać, jeśli przezwyciężysz skłonność do wygodnictwa i bierności.
Jesteś nastawiony dość materialistycznie, pieniądze i posiadanie dają Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. Chętnie inwestujesz w nieruchomości lub przedmioty kosztowne, wysokiej jakości, sprawiające wrażenie porządnych i solidnych, zdolnych przetrwać wiele lat. Moda i nowinki nie mają dla Ciebie wielkiego znaczenia. Nie jesteś przy tym skąpy i nie „śpisz na pieniądzach” odmawiając sobie wszystkiego – wręcz przeciwnie, bardzo lubisz korzystać z posiadanych funduszy. Zwykle jednak masz odłożoną pewną sumkę na koncie, by czuć się bezpiecznie.
Masz realistyczne podejście do życia, myślisz i mówisz w sposób konkretny i rzeczowy. Najlepiej uczysz się na bezpośrednich doświadczeniach, natomiast abstrakcyjne idee niezbyt do Ciebie trafiają. Decyzje podejmujesz powoli i po namyśle. Jednak jeśli już się czegoś podejmiesz, dążysz do tego powoli, ale niezłomnie. Nie lubisz zmian i trudno Cię odwieść od raz powziętego pomysłu czy opinii. Jesteś wytrwały i wytrzymały.
Jesteś stały w uczuciach i nieco zaborczy, gdyż masz tendencję do traktowania partnera jak swojej własności. Sfera zmysłowości w związku jest dla Ciebie niezwykle ważna.
Twoją domeną jest sztuka użytkowa, zawody związane z ziemią (ogrodnictwo, rolnictwo), gastronomia i muzyka (zwłaszcza śpiew – mówi się, że osoby z podkreślonym znakiem Byka mają dobry, silny głos) oraz zawody służące upiększaniu – kosmetyczka, dekorator, projektant mody, fryzjer, krawiec itp. Masz zdolności artystyczne, wyczucie koloru i formy, choć raczej nie pociąga Cię sztuka bardzo eksperymentalna i nowatorska ani mroczna i niepokojąca – ma być ładnie, spokojnie i harmonijnie.
Władczynią Twojego znaku jest Wenus, planeta estetyki, przyjemności i flirtu. Metalem jest miedź, kolory to rdzawy i zielony, kamień – szmaragd, dzień tygodnia – piątek. Części ciała podlegające Bykowi to gardło, szyja i uszy, a także skóra jako narząd dotyku. Typowe schorzenia to problemy z głosem, bóle gardła i zaburzenia słuchu. Możesz mieć także tendencję do nadwagi.
Najwięcej wspólnego masz z konkretnymi, rzeczowymi znakami żywiołu ziemi – Panną i Koziorożcem. Raki i Ryby też nieźle nadają się na partnerów lub przyjaciół, gdyż mają zbliżone usposobienie – łagodne i niezbyt aktywne. Skorpiony są podobnie jak Ty stałe i wytrwałe, choć może Cię przerażać ich skłonność do poruszania niewygodnych tematów i drążenia trudnych emocji – ale mogą Ci pomóc przezwyciężyć bierność i wygodnictwo. Natomiast Lwy i nieprzewidywalne Wodniki to raczej nie Twoja bajka.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/byk/opisowy/ 

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….