Horoskop urodzeniowy dla Bliźniąt na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

22.05 23.05 24.05 25.05 26.05 27.05 28.05 29.05 30.05 31.05 01.06
02.06 03.06 04.06 05.06 06.06 07.06  08.06  09.06   10.06 11.06  12.06 
13.06  14.06  15.06   16.06 17.06  18.06  19.06   20.06  21.06  22.06 

Horoskop urodzeniowy Dla Znaku

 

   Gemini

 

Bliźnięta”22.05-21.06 

 

 

DANE OGÓLNE

Znak  Powietrznego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Bliźnięta (Gemini) 20 VI  a kończy 20 VII,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Bliźniąt 30 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak Bliźniąt 20 kwietnia, godz. 00:43……

(„wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

POLARYZACJA  ( PŁEĆ )   –  Pierwiastek Męski ( Yang )….. Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach……

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ –  Powietrze….. Żywioł Powietrza to najbardziej eteryczny z żywiołów, najmniej materialny, bardziej związanym z ludzką świadomością niż z nim samym, utożsamiany z ulotnym powiewem wiatru,  z wolnością i to zarówno fizyczną jak i duchową, związany z wiedzą o tajemnicach ludzkiego życia i mądrością świata nadzmysłowego.

Szczegółowy opis Żywiołu http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,zywiol-powietrza,263.html 

JAKOŚĆ   ZMIENNA  –  Bliźnięta są żywe, wszechstronne i intelektualne, kierują się raczej umyłem niż uczuciami. Nadzwyczaj łatwo dostosowują się do nowych sytuacji….Jakość zmienna symbolizuje przemianę, transformację a także destrukcję. Wiąże się z mądrością i zrozumieniem a także wprowadzaniem harmonii…..Jakość zmienna rozprasza energie danego żywiołu osłabiając ją, ale i dając jej zdolność do penetracji oraz elastyczność i łatwość adaptacji. Jakość ta wiąże się również z łatwością ulegania wpływom oraz innowacyjnością…….

DOMINUJĄCA  PLANETA W  ZNAKU    –  To Merkury, starożytny posłaniec bogów. W astrologii Merkury rządzi komunikacja i podróżami. Jego wpływ podkreśla bystrość i nerwowy temperament.

CHARAKTERYSTYKA –  Bliźnięta związane są z dwoistością, humanizmem, wszechstronnością i komunikacją…….

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE  DWIE  SYLWETKI BLIŹNIĄT. Przedstawia też ludzkie ramiona lub płuca (części ciała rządzone przez znak Bliźniąt). Według kryteriów symbolicznych, dwie pionowe linie połączone na górze i na dole poziomymi liniami oznaczają mądrość, uczenie się i zdolność umysłu do syntetyzowania informacji.

KLUCZOWE WYRAŻENIE  – „Myślę”  jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego świata……

PRZECIWIEŃSTWO   –  To Strzelec……Bliźnięta są znakiem umysłu i komunikacji międzyludzkiej. Osoby spod tego znaku dążą do wyrażania siebie i próbują narzucić swój punkt widzenia innym. Strzelec, znak przeciwny, rządzi szerszym rozumieniem filozofii i umysłowym poszukiwaniem. Osoby spod znaku Strzelca uchylają się od osobistego zaangażowania i, w odróżnieniu od Bliźniąt, są kształtowane przez to, co inni o nich myślą.

NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  BLIŹNIĘTA   –  Dłonie, ręce, ramiona i płuca: Bliźnięta są podatne na nadwyrężenia i wypadki z udziałem rąk i dłoni; osoby spod tego znaku również są podatne na bronchity i dolegliwości oddechowe.

POMYŚLNY  DZIEŃ   –  Środa…. Urodzeni w tym dniu są  grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami.

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

SZCZĘŚLIWE CYFRY  – To 5 i 9…..Piątka to liczba podróżników, poszukiwaczy i odkrywców. Symbolizuje ona nieustanny ruch i zmianę. Znaczenie liczby 5 wskazuje na ogrom chaosu w przyrodzie a także na jego dzikie piękno i potęgę. Zmiana, dzikość i nieprzewidywalność wiążą się także z omylnością i poszukiwaniem…… Dziewiątka reprezentuje stan osiągnięcia pełni w jakiejś dziedzinie. Związana jest z wysokim poziomem rozwoju intelektualnego, emocjonalnego bądź duchowego. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Jej znaczenie związane jest z wynalazczością, pomysłowością i skutecznością. Jest to liczba zamykająca cykl numerologiczny a tym samym stawiająca podstawy do rozpoczęcia kolejnego.

Magiczne Znaczenie Liczb   http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html 

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ  –  Agat……  Jest wiele odcieni Agatu różowy, brązowy, biały, niebieski, jednak Agat wpływa na nasz umysł i uspakaja go, przy czym łączy naszą duszę z cierpliwością, stałością, pozwala być wiernym bliskim, ale i sobie, pozwala wykazać również odwagę i wytrwałość. Zapewnia równowagę wewnętrzną, chroni istotę swojego właściciela. Wzmacnia poczucie własnej godności, usuwa negatywne energie i depresję wyostrza spojrzenie na duchowość człowieka. Tradycyjne przekazy przypisują agatowi moc przyciągania spadków, darowizn, wskazywania ukrytych skarbów. Leczniczo Jest stosowany dla wzmocnienia organów płciowych człowieka, łagodzi infekcje połączone z gorączką, bóle głowy, schorzenia skóry, poprawia sen i usuwa lęki, łagodzi stany zapalne gardła

 Jako Kamień Mocy Zwiększa przepływ energii doładowując nas mocą żywiołu Ziemi na poziomie pierwszej czakry……

.Moc Kamieni – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html

SZCZEGÓLNY KOLOR   Żółty…… Energia koloru żółtego to bardzo przyjazna i lekka energia działająca na nas bardo ożywczo i inspirująco, przywraca nam ochotę do życia, tworzenia, zabawy, stymuluje pracę mózgu, inspiruje, oświeca, ułatwia przyswajanie wiedzy, sprzyja logicznemu myśleniu, zwiększa otwartość na własne odczucia, ale i otwiera nas na innych. Usprawnia krążenie krwi, funkcjonowanie nerek i systemu oddechowego.

Znaczenie i Energia Kolorów –   http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,energia-kolor-oacute-w,276.html

PRZYJAZNE  MIASTA  –  Londyn, San Francisco, Melbourne….

PRZYJAZNE  KRAJE  – USA, Walia, Belgia…..

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –  PERU – MACHU PICCHU  (Wietrzne Miasto )

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Częstochowa Jasna Góra  ( BiJĄCE SERCE POLSKI )

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY  –   Irysy, Konwalia , Lawenda.

TWOJE  DRZEWA  –  Leszczyna, Orzech Włoski, Kasztanowiec….( Wszystkie drzewa, na których rosną orzechy )….

Subtela Energia Drzew – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,subtelna-energia-drzew,279.html

METAL – Rtęć…..

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ BLIŹNIĘTA  –  Ptaki i Motyle.

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I   ZAGROŻENIE  –   Ludzie spod znaku Bliźniąt są podatni na wypadki podczas podróży, szczególnie powietrznych.

 

CECHY CHARAKTERU BLIŹNIĄT

 

Ich kapryśna natura może wzbudzać u innych nieoczekiwany gniew, którego siłę Bliźnięta często błędnie oceniają. Jesteś wszechstronny i interesujesz się wieloma rzeczami naraz, często jednak powierzchownie, gdyż nie masz wytrwałości, by skończyć to, co zacząłeś. Możesz mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi na jednym zagadnieniu. Źle znosisz monotonię oraz zajęcia wymagające systematyczności i mozolnej pracy nad jednym zadaniem. Bywasz roztrzepany, nieporządny i niepunktualny; nie masz głowy do szczegółów, a przede wszystkim uważasz je za nudne. Jesteś elastyczny i łatwo adaptujesz się do zmian. Zanim podejmiesz decyzję, musisz wszystko najpierw przemyśleć i przeanalizować. Działasz zwykle z ciekawości, chęci zdobycia wiedzy lub nawiązania kontaktu, rzadko kierujesz się względami praktycznymi.
Jesteś komunikatywny, lubisz zdobywać i przekazywać informacje. Charakteryzuje Cię gadatliwość i ciekawość; możliwe, że sporo rozmawiasz przez telefon lub piszesz (choć raczej krótkie teksty, np. maile czy artykuły). Lubisz, gdy wokół Ciebie się dużo dzieje, zawsze chcesz być dobrze poinformowany i w centrum wydarzeń. Masz dobry kontakt z ludźmi i potrafisz ich przekonać do swoich pomysłów. Szybko się uczysz, nieraz bez świadomego wysiłku, po prostu mimochodem zapamiętujesz przeczytane lub zasłyszane informacje. Twoja wiedza jest dość szeroka, obejmuje wiele dziedzin, choć może ona być wyrywkowa i powierzchowna.
Częste w Twoim znaku są zdolności językowe. Możliwe, że wcześnie uczysz się czytać, gdyż od wczesnego dzieciństwa jesteś ciekaw, co oznaczają te tajemnicze znaczki w książkach i gazetach. Łatwo i chętnie uczysz się języków obcych, gdyż rozszerza to dostępne Ci możliwości komunikacji z ludźmi i zdobywania informacji. Zapewne lubisz zabawy językowe i dowcip oparty na grze słów. Myślisz i mówisz dość szybko, możesz skakać z tematu na temat, przez co inni za Tobą nie nadążają.
W związkach najważniejszy jest dla Ciebie dobry kontakt intelektualny z partnerem – raczej nie wejdziesz w relację z kimś, kto nie lubi dużo mówić i dzielić się przemyśleniami. Partner powinien być też inteligentny, błyskotliwy i dobrze poinformowany. Mówi się też o pewnej uczuciowej powierzchowności Bliźniąt i skłonności do niezobowiązujących flirtów.
Trudno jest mówić o najlepszych zawodach dla Ciebie, gdyż jesteś wszechstronny i możesz równie dobrze zajmować się kilkoma dziedzinami naraz. Masz szansę się sprawdzić np. w zawodzie nauczyciela, tłumacza, pisarza, dziennikarza, prezentera lub handlowca – wszędzie, gdzie możesz używać swoich zdolności komunikacyjnych i językowych. Masz zdolność do naśladowania i parodiowania innych, co może dać talent aktorski, zwłaszcza komediowy. Prawdopodobne są także zdolności do mechaniki, zainteresowanie komputerami i elektroniką.
Planetą władającą Bliźniętami jest Merkury, planeta łączona z komunikacją i myśleniem. Kolorem jest żółty i błękit; metal to rtęć, a kamień – agat. Dzień tygodnia to środa. Znakowi temu podlega układ oddechowy, ręce i system nerwowy, a typowe dolegliwości to astma, duszności i kaszel.
Dobrze dogadujesz się z Wagami i Wodnikami, które podobnie jak Ty potrzebują stymulacji intelektualnej i kontaktu z ludźmi. Barany i Lwy również są Ci przychylne. Strzelec jest znakiem opozycyjnym do Twojego (położonym po przeciwległej stronie koła zodiaku), ale można odnieść wrażenie, że połączenie to jest najmniej dysharmonijne spośród opozycyjnych par znaków. Łączy Was ciekawość świata i otwartość na nowe doświadczenia, z tą różnicą, ze Ciebie najbardziej interesuje to, co się dzieje w Twoim najbliższym otoczeniu, a Strzelca to, co dalekie. Panny są dla Ciebie zbyt poukładane, a Ryby zbyt uczuciowe i marzycielskie.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/bliznieta/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….