Horoskop urodzeniowy dla Barana na każdy dzień roku…..

Kliknij swoja date urodzenia…… Zobacz jakie Gwiazdy Ci sprzyjają…….

21.03 22.03 23.03 24.03 25.03  26.03  27.03 28.03 29.03  30.03 01.04 
02.04 03.04 04.04 05.04 06.04  07.04  08.04 09.04 10.04  11.04
 12.04 13.04 14.04   15.04  16.04 17.04 18.04  19.04 20.04 19.03  20.03 

 

Horoskop Urodzeniowy Dla Znaku 

 

 „Aries”

 

Baran (21.03 – 20.04) 

 

Dane Ogólne

Znak Ognistego Trygonu

Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze  zaczyna się dla Baran (Aries ) 19 IV a kończy 13 V ,

Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Barana 25 dni.

Chwila wstępowania Słońca w znak 20 marca, godz. 12:44 Słońce wchodzi w znak w chwili równonocy wiosennej…… („wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia  w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)

POLARYZACJA  ( Plęć )  –  Pierwiastek Męski ( Yang )….. Yang dosłownie rozumiane jest jako „nasłonecznione miejsce…. południowe zbocze wzgórza….. północny brzeg rzeki….. światło słoneczne…..” Yang reprezentuje Biel, Czystość i Słońce, oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury….. ekstrawersję….. Liczby nieparzyste….. Odpowiada mu dzień…. Yang symbolizuje ogień i wiatr.Symbolizuje wszystkich urodzonych w parzystych latach.

DOMINUJĄCY   ŻYWIOŁ  –   To  Ogień….. Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry….. i na odwrót, dobry może stać się złym….ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą….. 

.(Więcej o Żywiole Ognia ) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/zywiol_ognia,28.html

JAKOŚĆ  KARDYNALNA    –      A to oznacza  że  Baran jest aktywny, energiczny, pobudliwy i impulsywny, optymistyczny, otwarty na zmiany i nowe doświadczenia. Jakość kardynalna, do której należą znaki rozpoczynające pory roku symbolizuje energię żywiołu w ruchu i znaki do niej należące są związane z inicjacją nowego działania lub przedsięwzięcia. Związane są również z przywództwem i trudnościami w ukończeniu rozpoczętych działań…… Reprezentuje żywioł w całej swej sile i okazałości. Znaki należące do tej jakości to znaki silne i twórcze. Energia żywiołu w tych znakach jest energią zapoczątkowującą coś nowego.

DOMINUJĄCA  PLANETA  PANUJĄCA  NAD  ZNAKIEM  –  To Mars  starożytny bóg wojny, agresji i konfliktu. W astrologii wpływ Marsa oznacza odwagę, namiętność i rywalizację. Mo­że sprzyjać napięciom i wypadkom, rządzi ogniem i niebezpieczeństwem.

CHARAKTERYSTYKA BARANA  asertywny, seksualny, zdolny wspiąć się bardzo wysoko……

SYMBOL TO  PIKTOGRAM  OBRAZUJE  –  Rogi i długi nos barana. Przedstawia też brwi i nos człowieka głowa jest częścią ludzkiego ciała rządzoną przez znak Barana. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to dwa półksię­życe połączone z prostą linią, co oznacza idealizm połączony z władzą i przywództwem.

KLUCZOWE  WYRAŻENIE  – „Jestem „…….Jest to słowo klucz  określające sposób myślemia i postrzegania otaczającego  świata…….

PRZECIWIEŃSTWO  –  To Waga….. Baran to znak nastawiony na samego siebie. Ludzie spod tego znaku silnie wyrażają swoją osobowość i potrafią być bardzo zorientowani na własną osobę. Waga, która jest przeciwieństwem Barana, jest znakiem partner­stwa. Zodiakalne Wagi są nie spełnione bez partnera lub kochanka, i dążą do szczęścia w związku

.NEWRALGICZNE  CZĘŚCI  CIAŁA  DLA  BARANA  –  To głowa: ludzie spod znaku Ba­rana są podatni na bóle głowy i narażeni na niewielkie obrażenia w okolicy twarzy i głowy……

POMYŚLNY  DZIEŃ  –  Wtorek…….Urodzeni w wtorek mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością.
 to dzień udany niemal dla każdego, ale przede wszystkim dla ludzi z inicjatywą. Sprzyja też wszystkiemu, co romantyczne, można flirtować i szukać przygód, dobry na randkę. Wieczorem lepiej się jednak schronić w domowym zaciszu, a już na pewno unikać wszelkich zbiegowisk. We wtorek podnosi się efektywność wszelkiego rodzaju środków leczniczych tzw. oddziaływania miejscowego. Tego dnia rozpoczynamy kuracje ziołami Marsa ? chmielem, walerianą, pokrzywą, miętą i głogiem. Wzmaga się korzystne działanie soku z buraka, a także z aloesu……

(Więcej o znaczeniu dni tygodnia w horoskopie urodzeniowym )

– http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,cech-charakteru-zaleza-od-dnia-tygodnia-w-jakim-sie-urodziles,331.html

.SZCZĘŚLIWE LICZBY   l  i  9 ……. Jedynka jest uważana za liczbę doskonałą, reprezentującą niewidzialną, aktywną siłę twórczą, leżącą u podstaw wszystkiego, co istnieje. Symbolizuje ona również nasze ego i świadomą aktywność, początek przedsięwzięć i ważnych etapów życia.

Związana jest ona z naszą indywidualnością i jej uzewnętrznianiem. Może oznaczać zarówno samodzielność jak i samotność w zależności od tego czy przejawia się ona w sposób harmonijny czy nieharmonijny…..Dziewiątka reprezentuje stan osiągnięcia pełni w jakiejś dziedzinie. Związana jest z wysokim poziomem rozwoju intelektualnego, emocjonalnego bądź duchowego. Daje kontrolę nad własnym losem i wpływ na losy innych ludzi. Symbolika tej cyfry przypomina, że każdy z nas ma w sobie potencjał, aby zmienić coś w otaczającym nas świecie na lepsze. Jej znaczenie związane jest z wynalazczością, pomysłowością i skutecznością. Jest to liczba zamykająca cykl numerologiczny a tym samym stawiająca podstawy do rozpoczęcia kolejnego……

(Więcej o magi Liczb) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,magia-cyfr-dnia-twoich-urodzin,330.html.

SZCZĘŚLIWY  KAMIEŃ   –  Diament……Symbol czystości duchowej, trwałości, nieśmiertelności i siły…Pomaga przy przemianie duchowej ludziom, wzmacnia dążenia do poznania samego siebie i doskonalenia się na samotnej drodze przemiany z nieokrzesanej bryły w płonącą gwiazdę…… Reprezentuje czystą, pierwotną, podstawową siłę światła symbolizującą dążenie człowieka do doskonałości, do Boga, do powrotu do domu i  połączenia się z kosmiczną świadomością wszechświata, gdzie nie ma już JA a jest tylko wolna współświadomość . Leczniczo oczyszcza nasz organizm, doładowuje go pierwotną energią życia, spowalnia procesy starzenia.

 Jako Kamień Mocy zwiększa przepływ energii, doładowuje nas energią ziemi i kosmiczną energią….

(KAMIENIE MOCY) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/artykul,moc-kamieni-szlachetnych,278.html..

SZCZEGÓLNY KOLOR  –  Czerwony…….Stymuluje nas do aktywności, na poziomie fizycznym i umysłowym. Czerwony utożsamia się z żywiołem ognia i przypisanymi mu cechami…..Ubieranie się na czerwono to chęć zwrócenia na siebie uwagi otoczenia, pokazanie swojej siły, chęci do działania, swojej seksualności, namiętności….. Czerwony ożywia i pobudza, korzystnie wpływa na sprawność umysłową, przyśpiesza bicie serca, podnosi ciśnienie tętnicze krwi, poprawia samopoczucie, daje uczucie ciepła, zwiększa libido….

WIĘCEJ O ENERGI NKOLORÓW) – http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energia_koloru,40.html.

PRZYJAZNE   MIASTA  –  Florencja, Neapol, Werona, Marsylia……

PRZYJAZNE   KRAJE  –   Anglia, Niemcy, Polska……

TWOJE MIEJSCE MOCY NA ŚWIECIE   –   PIRAMIDY W GIZIE  EGIPT…….  

 (WIECEJ O MIEJSCACH SZCZEGÓLNEJ MOCY NA ŚWIECIE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html  

TWOJE MIEJSCE MOCY W POLSCE  –  Święty Krzyż  Na  Łysej Górze ……

 (MIEJSCA MOCY W POLSCE)  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html

ULUBIONE   KWIATY –  Frezje, Hiacynty,  Fiołki …….

TWOJE  DRZEWA –  Wszystkie drzewa z cierniami……(SUBTELNE ENERGIE DRZEW )  –  http://wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/energie_drzew,35.html.

METAL –  Żelazo…..

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ BARANA  – Owce i, szczególnie, barany.

NIEBEZPIECZEŃSTWA  I  ZAGROŻENIE –  Osoby spod znaku Barana są podatne na obrażenia zadane przez ogień i ostre przedmioty. Są również narażone na wypadki przy dużej pręd­kości i mają tendencję do znajdowania się w gwałtownych i niebezpiecz­nych sytuacjach.

 

Opis CHarakteru Barana

 

Jesteś typem wojownika, który ciągle musi się sprawdzać w działaniu i rywalizacji. Szybko się zapalasz do nowych pomysłów i planów oraz natychmiast chcesz je wcielać w życie. Twoja wola i siła działania najlepiej się sprawdzają przy zaczynaniu nowych rzeczy, natomiast gorzej z ich doprowadzaniem do końca. Dlatego dobrze by było, abyś mógł zająć się dziedziną, w której będziesz inicjatorem przecierającym nowe szlaki, a inni wykonają tę bardziej monotonną i wymagającą wytrwałości część pracy – choć i tak nie uciekniesz przed koniecznością ćwiczenia cierpliwości i konsekwencji.
Jesteś pewny siebie, przebojowy i prostolinijny. Dążysz od razu do celu, nie lubisz czekać ani stosować zabiegów dyplomatycznych, które uważasz za niepotrzebne utrudnianie sobie życia. Mówisz co myślisz, nawet gdybyś miał kogoś urazić, gdyż Twoja potrzeba wyrażania własnego zdania jest dla Ciebie najważniejsza. Przez to jesteś odbierany jako obcesowy, a nawet nieokrzesany; takt i delikatność nie są Twoją mocną stroną. Najważniejsze jest dla Ciebie Twoje własne „ja” i własne sprawy. Nie lubisz ograniczeń, nie umiesz i nie chcesz się do nich dostosować. Możesz, szczególnie w młodości, mieć w sobie coś z małego dziecka, które myśli, że jest centrum wszechświata; jedną z Twoich życiowych lekcji będzie konieczność zaakceptowania faktu, że tak nie jest.
Twoją wadą jest porywczość; łatwo Cię zdenerwować i potrafisz być agresywny w zachowaniu. Jednak Twój gniew szybko mija i nie chowasz urazy. Bywasz pochopny i nierozważny; szybko podejmujesz decyzje, a potem ich żałujesz. Żyjesz chwilą obecną. Nie lubisz wspominać przeszłości ani planować przyszłości – uważasz, że jakoś to będzie i że zawsze sobie poradzisz.
Na partnerów wybierasz osoby podobnie jak Ty dynamiczne, lubiące nowe doświadczenia. Dobrze też, aby interesowały się jakimś sportem. Masz w sobie coś z myśliwego – najbardziej ekscytuje Cię etap zdobywania czyjegoś zainteresowania, natomiast gdy zdobycz jest już upolowana, robi się znacznie mniej ciekawie. Masz skłonność do zakochiwania się od pierwszego wejrzenia, wielkich słów i płomiennych gestów, lecz nie należysz do stałych w uczuciach. Panie spod znaku Barana często mają cechy uznawane tradycyjnie za męskie; zwykle to one zdobywają partnerów i chcą grać pierwsze skrzypce w związku.
Zawody dla Ciebie powinny dawać Ci możliwość wykorzystania zdolności przywódczych, aktywnego działania, współzawodnictwa, przebojowości i inicjatywy. Możesz się sprawdzić np. jako sportowiec, wojskowy, strażak, polityk, chirurg czy kierowca (zwłaszcza rajdowy).
Znakiem Barana rządzi Mars, planeta utożsamiana w astrologii z działaniem, wojowniczością i siłą woli. Metal podlegający Baranowi to żelazo, kamień – rubin i diament, a kolor – czerwień. Dzień tygodnia to wtorek. Szczególnie wrażliwą częścią ciała jest głowa – stąd podatność na jej urazy, a także migreny i choroby zatok. Barany powinny także uważać na skłonność do skaleczeń i oparzeń, zwłaszcza spowodowanych własną nieuwagą.
Najwięcej łączy Cię z innymi znakami żywiołu ognia – Lwem i Strzelcem, gdyż są podobnie jak Ty energiczne i dynamiczne. Z towarzyskimi Wodnikami i Bliźniętami też powinieneś być w stanie nieźle się porozumieć. Wagi mogą Cię fascynować przez swą odmienność, choć wydają Ci się zbyt bierne i niezdecydowane, a Ty im zbyt pochopny i obcesowy – ale możesz się od nich uczyć taktu i dyplomacji. Nie najlepiej się dogadujesz z ostrożnymi i konserwatywnymi Rakami i Koziorożcami.

Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku, Warszawa 1938 r.

W orginale znajduje się na stronie – http://horoskop.info.pl/horoskop/horoskop-tradycyjny/baran/opisowy/

Zdjęcia pochodzą z kolekcji body painting ? bodypainting, malowanie ciała Borisa Vallejo….