"In principio erat Verbum "...
Na początku było Słowo...
Św. Jan

Świece

 

 

 

Synonimy:    Świece, Łojówki ……
Antonimy:     Żarówka……

 

 
Proponowane Dotychczas Znaczenie Snu?..

Nieść płonącą   –  Twoje wewnętrzne światło i wielkie szczęście…
Paląca się   –  siła i zdrowie…
Gasnąca  –  koniec jakiejś ważnej sprawy lub związku…
Zapalać  –  spotkasz przyjaznych ci ludzi…
Zgasić  – pozbędziesz się niezręcznych gości….
Kupować  –  strata finansowa….
Gasić palcami  –  otrzymasz smutne wiadomości….
Jasno świecąca  –  nadejście listu z pomyślną wiadomością…
Migocąca w ciemności   –  oznacza czyjąś niedolę….
Trzymać w ręku  –  ktoś pała do ciebie nie odwzajemnioną sympatią…
Kopcąca  –  smutek, przygnębienie i żałoba…

 

 

Wskazówka Do Prawidłowego Odczytania Snu?.

Już Rzymianie stosowali świece w czasie wzniosłych czynności. W chrześcijaństwie przede wszystkim w liturgii, świece odgrywają wielką rolę podczas nabożeństwa, przy pogrzebach, szczególnych świętach i w procesjach jako symbole światła i wiary. Tak więc świece symbolizują światło duchowe, wiarę i ludzką duszę. Od mniej więcej 3000 p.n.e. świece używane są w obrzędach do odpędzania złych duchów. W sensie symbolicznym świece odpędzają mrok ducha własnym duchowym światłem. Szczególnie w chrześcijaństwie świece to symbol boskiego światła i blask zmartwychwstania Chrystusa. Świece symbolizują także ludzką duszę i kruchość ziemskiej egzystencji. Według wierzeń ludowych pojawiające się na bagnach błędne ogniki, zwane czasami trupimi świeczkami, to wędrujące duchy zmarłych lub zwiastuny śmierci. Świece palone na pogrzebach albo podczas czuwania przy zwłokach chronią zmarłych przed złymi duchami i pomagają oświetlić drogę duszy do zaświatów. W snach świece najczęściej oznaczają światło w duchowej ciemności i niepewnych czasach. Zapalanie świecy symbolizuje narodziny nowego, podczas gdy gaszenie świecy może wyobrażać odejście starego. Kostucha jako Śmierć ma władzę nad płonącymi świecami, z których każda reprezentuje jedno życie ludzkie. Świeca to również męski symbol seksu i kontaktu z płcią przeciwną. Jeżeli świeca pali się jasnym płomieniem, miłość zostanie odwzajemniona, jeżeli gaśnie to cel naszych snów nie będzie osiągnięty. Zapalone symbolizują że podświadomie szukasz pocieszenia i wsparcia duchowego. Zgaszone to oznaka że boisz się, że zostaniesz odrzucony. Wypalająca się świeca może wyrażać strach przed śmiercią. Gaszenie świecy wyraża tęsknotę za uwolnieniem…..

Również kolor świecy ma znaczenie…..

–  Czerwone świece w czerwonym szkle oznaczają sukces i zwycięstwo….
–  żółte świece w żółtym szkle, dobre dochody i pieniądze….
–  białe świece w białym lub przejrzystym szkle symbolizują spokój, równowaga i oczyszczenie, używa się je w praktykach oczyszczających…..
–  niebieskie świece w błękitnym szkle, symbolizują wpływ żywiołu wody i przyciągają intuicję  przewidywanie a nawet przebiegłość w życiowych sprawach….
–  Czarne świece są wykorzystywanie do praktyk czarnej magi i znajdują zastosowanie przy obrzędach czarnej mszy…

Geneza Powstania Opisu Snu
Źródła Internetowe oraz?

Maksyma Warta Przemyślenia...
Należeć do rodu ludzkiego jest łatwo. Być człowiekiem jest trudno...
- Anonim...

« »